Boj o miliony a 10 tisíc diváků v hale. V Polsku proběhl turnaj v počítačových hrách

Boj o miliony a 10 tisíc diváků v hale. V Polsku proběhl turnaj v počítačových hrách
Že se v Katowicích něco děje, bylo po městě vidět opravdu všude.
Například před hlavním nádražím organizátoři nechali postavit velký nafukovací pohár.
Fronta diváků čekajících na otevření Spodek arény.
Kdo se na akci chtěl podívat a nekoupil si jednu z variant prémiových vstupenek, musel počkat v této frontě na volný vstup. Teplota ráno byla kolem nuly.
Foto: Radek Vebr
Radek Vebr
4. 3. 2019 14:17
V polských Katowicích probíhal od čtvrtka do neděle 13. ročník turnaje v počítačových hrách Intel Extreme Masters. Hlavním tahákem byl světový šampionát v legendární hře Counter-Strike: Global Offensive, kde se týmy utkaly o milion dolarů. Mezi soutěžními tituly byla také strategie StarCraft II a samozřejmě nechyběla ani populární hra Fortnite. Dohromady tak hráči a hráčky v různých hrách bojovali o výhry kolem dvou milionů dolarů. Kromě sledování profesionálních zápasů zde bylo pro návštěvníky připraveno i velké množství dalších aktivit. Podívejte se, jak tato světová herní událost vypadala.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy