Majitel vily rozehnal hokejbalisty hlasitou míchačkou. Sportovci se za týden vrátili i s fanoušky

Majitel vily rozehnal hokejbalisty hlasitou míchačkou. Sportovci se za týden vrátili i s fanoušky
Na začátku byla tato vila podnikatele Miloše Holečka, postavená v pardubické zeleni bez stavebního povolení.
Nachází se v sousedství ještě nedávno zpustlého parku Na Špici. Černou stavbu chtělo město nejprve zbořit, nakonec ji zpětně legalizovalo.
Jenže v roce 2014 město zahájilo revitalizaci parku a vytvořilo z něj multifunkční přírodní sportoviště.
Revitalizace se dočkala několika ocenění a park Na Špici se stal vyhledávanou lokalitou. K malé radosti majitele sousední vily.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
12. 6. 2017 15:09
Na začátku celého příběhu byla načerno postavená vila podnikatele Miloše Holečka u pardubického parku Na Špici. Město mu ji nejprve chtělo zbourat, nakonec ji zpětně zlegalizovalo. Jenže ze zpustlého parku se po revitalizaci stalo vyhledávané přírodní sportoviště a stoupal počet návštěvníků i jejich hluk. Podnikatel podává stížnosti na policii, ta většinou na místě zkonstatuje, že je vše v pořádku. V pondělí 5. června se na Facebooku objevilo video, jak se podnikatel snažil vyhnat hokejbalisty ze hřiště spuštěním lomozící míchačky. Za pár dnů mělo 53 tisíc zhlédnutí. Autor svolal na neděli "hokejovou exhibici na podporu zneužívaných míchaček". Pokračování videa vám nabízíme ve fotogalerii.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Dopravu na Žižkově omezí oprava ulice Jana Želivského

Technická správa komunikací (TSK) v Praze začala v sobotu na Žižkově s opravou ulici Jana Želivského mezi Basilejským náměstím a Koněvovou a práce potrvají do konce měsíce. Pro auta bude úsek ve směru na Ohradu uzavřen do středy 19. srpna, objížďka povede ulicemi Ambrožova, Jeseninova a Na Vápence. Tramvaje a autobusy MHD úsekem jezdit budou.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silnice při rekonstrukci dostane tzv. tichý asfalt, který by měl v této frekventované ulici pomoci snížit hluk. "Položením takzvaného tichého asfaltu a vyrovnáním kanálů předpokládáme snížení hlučnosti v okolí této komunikace o tři až pět decibelů," uvedla před časem mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy