FOTO Mělnický wrestling? Místo "prsatic" zde sází na českost

FOTO Mělnický wrestling? Místo "prsatic" zde sází na českost
Tak přesně to na českém wrestlingu nečekejte!
Ačkoliv jsou kluci velcí nadšenci a před jejich uměním a zápalem je třeba smeknout, pořád se jedná především o "vesnickou zábavu".
A to někdy téměř doslova. I první vystoupení v roce 2012 bylo poměrně zajímavé, popisuje jeden ze zakladatelů českého wrestlingu Jakub Pešek. "Oslovil nás tehdy kamarád motorkář, který pořádá velké motorkářské srazy, s tím, že by se mu líbilo, kdybychom na jednom z těch srazů vystoupili. Jak se to blížilo, tak už jsme to chtěli odpískat, ale nějak jsme to slíbili tolika lidem, že už to nešlo," dodává wrestler známý pod přezdívkou Král slova.
Od té doby měli několik desítek vystoupení, jedou čtvrtou wrestlingovou sezonu v řadě a postupně se rozrůstá jejich počet. A to jak počet samotných showmanů...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Prokop Vodrážka Jakub Plíhal, Prokop Vodrážka
3. 6. 2015 7:00
Podívejte se na fotogalerii z vystoupení českých wrestlerů z VcV Original Wrestling. Prsatých uvaděček se sice nedočkáte, zato vás čeká česká "vesnická" podívaná.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy