FOTO V dílně u Blažka. Tady vzniká dostupný luxus pro pány

Prohlédněte si fotogalerii z modelové dílny české oděvní firmy Blažek. Průvodcem je hlavní návrhář značky Roman Humlíček.
Co ho na práci baví nejvíc? "To, že při ní vzniká něco nového. Musíte riskovat, což je přímo vzrušující. Nikdy předem nevíte, jak co dopadne."
Jak vdechnout život kresbě saka? Prvním krokem je vytvoření střihu.
Podle střihu vzniká nejdřív tzv. kaliko, něco jako zkušební verze. Šije se z náhradního materiálu, jakým je často hrubé režné plátno - odtud také název "kaliko".
Podle kalika se střih, pokud je třeba, opraví. Potom se už může použít na stříhání z plnohodnotného materiálu.
Foto: Tino Kratochvíl
Michaela Bartošová Michaela Bartošová
4. 9. 2015 12:00
Návrhář Roman Humlíček odhalil Aktuálně.cz "kuchyni" české oděvní značky Blažek. Kreativní oddělení a dílna sídlí v Kuřimi u Brna. Vznikají tam kolekce pánského oblečení, na které se specializuje.

Brno – Obleky, košile, kravaty, ale i čepice, tašky a další doplňky. "Za rok připravíme celkem čtyři kolekce, na každé roční období jednu," vysvětluje hlavní návrhář značky Roman Humlíček, který s firmou Blažek spolupracuje téměř šestnáct let.

Celou kolekci musí umět připravit během tří měsíců. "To je zejména u zimní řady extrémně krátká doba. Další měsíc pak trvá rozhodování, co v kolekci zůstane a půjde do výroby, a co se naopak vyřadí," popisuje, jak to chodí.

Není samozřejmě jediný, kdo kolekce u Blažka vytváří, pracuje na nich celý tým: "Návrhář má k dispozici asistenta, krejčího a technologa, se kterými realizuje prototypy modelů a připravuje podrobné zadání do výroby," vyjmenovává.

A jak to vypadá v praxi? Podívejte se, jak vzniká pánské sako - od prvních náčrtů na papíře až po finální produkt.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy