FOTO V dílně u Blažka. Tady vzniká dostupný luxus pro pány

Prohlédněte si fotogalerii z modelové dílny české oděvní firmy Blažek. Průvodcem je hlavní návrhář značky Roman Humlíček.
Co ho na práci baví nejvíc? "To, že při ní vzniká něco nového. Musíte riskovat, což je přímo vzrušující. Nikdy předem nevíte, jak co dopadne."
Jak vdechnout život kresbě saka? Prvním krokem je vytvoření střihu.
Podle střihu vzniká nejdřív tzv. kaliko, něco jako zkušební verze. Šije se z náhradního materiálu, jakým je často hrubé režné plátno - odtud také název "kaliko".
Podle kalika se střih, pokud je třeba, opraví. Potom se už může použít na stříhání z plnohodnotného materiálu.
Foto: Tino Kratochvíl
Michaela Bartošová Michaela Bartošová
4. 9. 2015 12:00
Návrhář Roman Humlíček odhalil Aktuálně.cz "kuchyni" české oděvní značky Blažek. Kreativní oddělení a dílna sídlí v Kuřimi u Brna. Vznikají tam kolekce pánského oblečení, na které se specializuje.

Brno – Obleky, košile, kravaty, ale i čepice, tašky a další doplňky. "Za rok připravíme celkem čtyři kolekce, na každé roční období jednu," vysvětluje hlavní návrhář značky Roman Humlíček, který s firmou Blažek spolupracuje téměř šestnáct let.

Celou kolekci musí umět připravit během tří měsíců. "To je zejména u zimní řady extrémně krátká doba. Další měsíc pak trvá rozhodování, co v kolekci zůstane a půjde do výroby, a co se naopak vyřadí," popisuje, jak to chodí.

Není samozřejmě jediný, kdo kolekce u Blažka vytváří, pracuje na nich celý tým: "Návrhář má k dispozici asistenta, krejčího a technologa, se kterými realizuje prototypy modelů a připravuje podrobné zadání do výroby," vyjmenovává.

A jak to vypadá v praxi? Podívejte se, jak vzniká pánské sako - od prvních náčrtů na papíře až po finální produkt.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy