25 největších mýtů, které nejsou pravda. Ale lidé jim věří

25 největších mýtů, které nejsou pravda. Ale lidé jim věří
Dinosauři a lidé žili ve stejnou dobu. Ačkoliv si to myslí 41 procent dospělých Američanů, zřejmě ovlivněných hollywoodskými nesmysly, pravda to pochopitelně není. Dinosaury dělí od lidí dlouhých 63 milionů let.
"Napoleon Bonaparte byl malý." Velmi zažitý mýtus. Přitom Napoleon Bonaparte svým vzrůstem převyšoval tehdejší výškový průměr Francouzů. Jeho délka se uvádí ve francouzských coulech a ty jsou větší než běžnější anglické. Tím padá do kategorie "nesmysly" i tzv. "napoleonský komplex".
"Velká čínská zeď je vidět z vesmíru." Ano, je velká, ale rozhodně není viditelná z vesmíru.
"Salieri nenáviděl Mozarta." Nesmíte věřit filmům, ani tak výtečným jako je ten Formanův. Byli to přátelé, mezi nimiž bylo pouze trochu rivality. Nic víc.
Foto: Thinkstock
hrz
13. 11. 2014 8:30
Napoleon Bonaparte byl malý, káva dehydruje a sex zhoršuje sportovní výkon. Přečtěte si 25 mýtů, které ve skutečnosti nejsou pravda.

Fotogalerie - Datový novinář David McCandles se rozhodl vyvrátit mýty, které ostatní berou za pravdivé, a pro web Information is Beautiful připravil infografiku, v níž popsal 52 nejzažitějších nesmyslů. Vybrali jsme pro vás 25 nejzajímavějších.

 

Právě se děje

Další zprávy