Foto: Pastviny s ovcemi uprostřed luxusní zástavby Žižkova. Tak to vypadá u zdejších vodních skautů

Foto: Pastviny s ovcemi uprostřed luxusní zástavby Žižkova. Tak to vypadá u zdejších vodních skautů
Smíchovská loděnice 4. přístavu vodních skautů se nachází na dohled slavného klubu rychlostní kanoistiky Dukla Praha na Císařské louce.
Na povel to tu má vůdce Racků Jan Mrkos, zvaný Hondzik. To, co se leckterá učitelka či vychovatelka na základce snaží zajistit "ječákem", on pořídí klidným hlasem, vtipem a autoritou. Ano, mluvíme o kázni.
Kdo neumí latinsky, praští se do hlavy. (Nápis znamená "ohnutí hlavy".)
Po dlouhém přesunu dětí ze Žižkova na Smíchov čeká vedoucí další těžká šichta. Všem dětem musí najít a zapnout tu správnou vestu...
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
7. 5. 2018 14:30
Podívejte se do přírodní skautské oázy skryté v zástavbě Žižkova. Pár kroků od rušné ulice to vypadá jak na posázavském tábořišti.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy