Foto: Pastviny s ovcemi uprostřed luxusní zástavby Žižkova. Tak to vypadá u zdejších vodních skautů

Foto: Pastviny s ovcemi uprostřed luxusní zástavby Žižkova. Tak to vypadá u zdejších vodních skautů
Smíchovská loděnice 4. přístavu vodních skautů se nachází na dohled slavného klubu rychlostní kanoistiky Dukla Praha na Císařské louce.
Na povel to tu má vůdce Racků Jan Mrkos, zvaný Hondzik. To, co se leckterá učitelka či vychovatelka na základce snaží zajistit "ječákem", on pořídí klidným hlasem, vtipem a autoritou. Ano, mluvíme o kázni.
Kdo neumí latinsky, praští se do hlavy. (Nápis znamená "ohnutí hlavy".)
Po dlouhém přesunu dětí ze Žižkova na Smíchov čeká vedoucí další těžká šichta. Všem dětem musí najít a zapnout tu správnou vestu...
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
7. 5. 2018 14:30
Podívejte se do přírodní skautské oázy skryté v zástavbě Žižkova. Pár kroků od rušné ulice to vypadá jak na posázavském tábořišti.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy