Foto: Pastviny s ovcemi uprostřed luxusní zástavby Žižkova. Tak to vypadá u zdejších vodních skautů

Foto: Pastviny s ovcemi uprostřed luxusní zástavby Žižkova. Tak to vypadá u zdejších vodních skautů
Smíchovská loděnice 4. přístavu vodních skautů se nachází na dohled slavného klubu rychlostní kanoistiky Dukla Praha na Císařské louce.
Na povel to tu má vůdce Racků Jan Mrkos, zvaný Hondzik. To, co se leckterá učitelka či vychovatelka na základce snaží zajistit "ječákem", on pořídí klidným hlasem, vtipem a autoritou. Ano, mluvíme o kázni.
Kdo neumí latinsky, praští se do hlavy. (Nápis znamená "ohnutí hlavy".)
Po dlouhém přesunu dětí ze Žižkova na Smíchov čeká vedoucí další těžká šichta. Všem dětem musí najít a zapnout tu správnou vestu...
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
7. 5. 2018 14:30
Podívejte se do přírodní skautské oázy skryté v zástavbě Žižkova. Pár kroků od rušné ulice to vypadá jak na posázavském tábořišti.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy