FOTO Praha hostí špičkový design. Podívejte se na Designblok

Podívejte se, co nabízí letošní Designblok na několika místech v centru Prahy.
Designblok Cube je název této několik metrů vysoké dřevěné konstrukce ve tvaru kostky, která stojí dočasně uprostřed Václavského náměstí. Ideálně tak upozorňuje na probíhající 16. ročník Designbloku, největší výstavy designu ve střední Evropě.
Kostka má v sobě zabudované schodiště, a kdokoliv tak může vylézt nahoru a pokochat se výhledem. A pochopitelně i udělat selfie.
Nyní už jsme ale o pár metrů dále, uvnitř Superstudia Evropa na Václavském náměstí v bývalém secesním Grandhotelu Šroubek, kde v několika patrech naleznete vystavený interiérový design všeho druhu, od svítidel a vypínačů po křesla a vany.
Velmi často i jen samotné instalace, nebo dokonce jen jejich osvětlení stojí za pozornost.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal
10. 10. 2014 10:35
Přehlídka Designblok láká tisíce lidí. Svou tvorbu představuje několik významných zahraničních tvůrců. Akce potrvá do neděle.

Fotogalerie - Interiérový design, interaktivní hry nejen pro děti, obří dřevěná kostka uprostřed Václavského náměstí nebo třeba dvoupatrová kavárna v koruně stromu. To jsou jen některá z mnoha lákadel, která v ulicích i budovách Prahy nabízejí přední čeští i světoví tvůrci designu na letošním již 16. ročníku Designbloku, největší výstavě designu ve střední Evropě.

Akce trvá do neděle 12. října na mnoha místech Prahy a láká tisíce návštěvníků. Podívejte se v naší galerii, že i ty nejvšednější věci mohou vypadat zajímavě.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy