Ze života hmyzu. Jak se páří berušky, kobylky a sarančata?

Ze života hmyzu. Jak se páří berušky, kobylky a sarančata?
Potemník moučný (Tenebrio molitor)
Pestřenka černonosá (Helophilus pendulus)
Octomilka obecná (Drosophila melanogaster)
Common Mormon (Papilio polytes)
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
2. 4. 2014 7:24
Jak vypadá páření bezobratlých živočichů pod drobnohledem fotografického aparátu?

Fotogalerie - Kromě pohlavního života savců nebo třeba ptáků se přírodní vědci zabývají i sexuálními praktikami hmyzu.

Některé studie například ukázaly, že hmyz se vyhýbá páření před příchodem bouře. Na celém světě existuje mnoho rozdílných druhů, jedno ale mají všechny společné, a to je velmi křehká schránka, náchylná ke zničení například během deště.

"Pro mšice je dešťová kapka něco takového, kdyby padala lednička na člověka," řekl Jeremy McNeil, entomolog a chemický ekolog na University of Western Ontario v Kanadě pro Huffington Post.

Podívejte se do fotogalerie, jak vypadá pohlavní život hmyzu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Slovenská policie podle médií pořídila odposlechy ze schůzek Fica ke kauzám stíhaných bývalých vysokých úředníků

Slovenská policie prostřednictvím odposlechů a kamerových záznamů zaznamenala schůzky šéfa opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka a dalších osob, na kterých hovořili i o případech stíhaných bývalých vysokých úředníků z dob vládnutí Ficovy strany. Napsaly to portál Aktuality.sk a list Denník N na svém webu. Fico v reakci uvedl, že prokuratura musí být v důkazní nouzi, když odposlouchává lídra opozice.

Média v souvislosti se zmíněnými odposlechy a s odvoláním na vyjádření prokuratury uvedla, že odposlechy a jejich přepisy potvrzují snahy vícero osob z prostředí politiky, podnikání a advokacie ovlivňovat stíhání nejzávažnějších kauz, diskreditovat elitní vyšetřovatele a prokurátory.

Schůzek se podle Denníku N zúčastnili kromě Fica a někdejšího místopředsedy Směru-SD Kaliňáka i známý advokát Marek Para, dále právník a syn stíhaného policejního exprezidenta Tibora Gašpara a otec dalšího stíhaného podnikatele Norberta Bödöra.

Další zprávy