Foto: Vojenská psycholožka vyhrála čtvrtý boj s rakovinou. Teď běhá a pomáhá nemocným

Zuzana Nemčíková.
Zuzanu Nemčíkovou to od dětství táhlo k vojákům. Částečně i kvůli staršímu bráchovi, který byl její vzor a dal se také do armády.
Stala se vojenskou psycholožkou. Mezi její úkoly patřila spolupráce při vybírání vojáků do misí a také informování jejich rodin v případě mimořádných situací.
Když se jí doma i profesně dařilo nejlépe, její život se začal ubírat zcela jiným směrem. Onemocněla velmi agresivním typem karcinomu prsu, následovala operace, při níž o prso přišla, a série náročných chemoterapií.
Tehdy jí prý kromě manžela velmi pomohl velitel její brigády, generál Aleš Opata. Řekl jí, že se uzdraví a vrátí a že oni na ni počkají. V té chvíli to nevypadalo moc reálně.
Foto: Miloš Nemčík
hrz hrz
Aktualizováno 30. 3. 2019 20:22
Život se s vojenskou psycholožkou Zuzanou Nemčíkovou moc nemazlí. Pokaždé si říkala: "To dáš, máš přece červený baret!" Jenže říkejte si to ve chvíli, kdy vám počtvrté řeknou: "Máte zase rakovinu."
 

Právě se děje

před 17 minutami

Lyžovat v Rakousku bude možné. Země na Vánoce povolí zimní sporty

Rakousko od 24. prosince umožní provozování venkovních zimních sportů včetně lyžování a bruslení. Na tiskové konferenci to oznámil kancléř Sebastian Kurz. Některé země včetně Francie, Německa či Itálie přitom v posledních týdnech žádaly, aby se evropská lyžařská střediska přes Vánoce a Nový rok uzavřela, aby se zabránilo šíření koronaviru. Rakousko bylo od počátku proti návrhu.

Od pondělí až do 10. ledna budou také muset lidé přijíždějící do Rakouska z rizikových oblastí do desetidenní karantény. Cílem je omezit cestovní ruch.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Velký zátah na Slovensku. Policie obvinila i bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zasahuje od rána na několika místech proti současným a bývalým funkcionářům policie a tajné služby. Podle Denníku N vyšetřovatelé obvinili mimo jiné bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Mluvčí policejního prezidia uvedl, že policisté obvinili osm lidí, šest jich zadrželi.

Jde o osoby, které působily nebo stále působí ve vysokých funkcích policejního sboru, zpravodajské služby SIS a kriminálního úřadu finanční správy, uvedl v tiskové zprávě mluvčí policejního prezidia Michal Slivka.

Policie konkrétní jména obviněných neuvádí. Server Denník N ale píše, že vyšetřovatelé zadrželi mimo jiné náměstka ředitele Slovenské informační služby (SIS) Borise Beňu nebo Petra Gašparoviče, jenž byl donedávna šéfem SIS. Lučanský mezi zadrženými zatím není, v současné době je prý na cestě z Chorvatska na Slovensko a s policií se dohodl, že přijde k výslechu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy