Foto: Vojenská psycholožka vyhrála čtvrtý boj s rakovinou. Teď běhá a pomáhá nemocným

Zuzana Nemčíková.
Zuzanu Nemčíkovou to od dětství táhlo k vojákům. Částečně i kvůli staršímu bráchovi, který byl její vzor a dal se také do armády.
Stala se vojenskou psycholožkou. Mezi její úkoly patřila spolupráce při vybírání vojáků do misí a také informování jejich rodin v případě mimořádných situací.
Když se jí doma i profesně dařilo nejlépe, její život se začal ubírat zcela jiným směrem. Onemocněla velmi agresivním typem karcinomu prsu, následovala operace, při níž o prso přišla, a série náročných chemoterapií.
Tehdy jí prý kromě manžela velmi pomohl velitel její brigády, generál Aleš Opata. Řekl jí, že se uzdraví a vrátí a že oni na ni počkají. V té chvíli to nevypadalo moc reálně.
Foto: Miloš Nemčík
hrz hrz
Aktualizováno 30. 3. 2019 20:22
Život se s vojenskou psycholožkou Zuzanou Nemčíkovou moc nemazlí. Pokaždé si říkala: "To dáš, máš přece červený baret!" Jenže říkejte si to ve chvíli, kdy vám počtvrté řeknou: "Máte zase rakovinu."
 

Právě se děje

před 32 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy