Foto: Vojenská psycholožka vyhrála čtvrtý boj s rakovinou. Teď běhá a pomáhá nemocným

Zuzana Nemčíková.
Zuzanu Nemčíkovou to od dětství táhlo k vojákům. Částečně i kvůli staršímu bráchovi, který byl její vzor a dal se také do armády.
Stala se vojenskou psycholožkou. Mezi její úkoly patřila spolupráce při vybírání vojáků do misí a také informování jejich rodin v případě mimořádných situací.
Když se jí doma i profesně dařilo nejlépe, její život se začal ubírat zcela jiným směrem. Onemocněla velmi agresivním typem karcinomu prsu, následovala operace, při níž o prso přišla, a série náročných chemoterapií.
Tehdy jí prý kromě manžela velmi pomohl velitel její brigády, generál Aleš Opata. Řekl jí, že se uzdraví a vrátí a že oni na ni počkají. V té chvíli to nevypadalo moc reálně.
Foto: Miloš Nemčík
hrz hrz
Aktualizováno 30. 3. 2019 20:22
Život se s vojenskou psycholožkou Zuzanou Nemčíkovou moc nemazlí. Pokaždé si říkala: "To dáš, máš přece červený baret!" Jenže říkejte si to ve chvíli, kdy vám počtvrté řeknou: "Máte zase rakovinu."
 

Právě se děje

před 35 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy