FOTO Ples v Opeře 2015: vtipný Häkkinen i odvážná Verešová

FOTO Ples v Opeře 2015: vtipný Häkkinen i odvážná Verešová
Pořadatelé letos poprvé téma plesu nevybírali z žádného aktuálního výročí ani z osobností vážné hudby. (Na fotce Hana Kynychová.)
"Chtěli jsme se vrátit do Francie, která je v podstatě kolébkou Plesu v Opeře, protože před třemi sty lety v roce 1715 tam Ludvík XV. poprvé otevřel Operu pro pořádání plesů...
Také nám přišlo, že se 'umění žít' k plesu hodí, tak jak to Francouzi chápou - tedy vybírat si v životě to nejlepší, vzdělávat se, pracovat na sobě a pomáhat žít dobrý život," řekla ČTK ředitelka Plesu v Opeře Zuzana Vinzens.
Významní hosté se od vchodu museli prodírat špalírem fotografů a dalších zástupců médií.
Foto: Hermína
ČTK Magazín ČTK, Magazín
8. 2. 2015 17:59
Slavnostně vyzdobenou historickou budovu Státní opery v Praze podvanácté roztančil Ples v Opeře. Hlavními hosty byli primabalerína Julija Machalinová a pilot formule 1 Mika Häkkinen.

Fotogalerie – Tématem Plesu v Opeře konaného ve francouzském duchu bylo umění žít (Savoir Vivre). Tomu odpovídala volba občerstvení i hudba Camilla Saint - Saënse a Jeana-Baptista Lullyho. Součástí plesu opět byla charita.

Podívejte se na fotografie ze slavnostního večera.

 

Právě se děje

teď

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy