FOTO Ples v Opeře 2015: vtipný Häkkinen i odvážná Verešová

FOTO Ples v Opeře 2015: vtipný Häkkinen i odvážná Verešová
Pořadatelé letos poprvé téma plesu nevybírali z žádného aktuálního výročí ani z osobností vážné hudby. (Na fotce Hana Kynychová.)
"Chtěli jsme se vrátit do Francie, která je v podstatě kolébkou Plesu v Opeře, protože před třemi sty lety v roce 1715 tam Ludvík XV. poprvé otevřel Operu pro pořádání plesů...
Také nám přišlo, že se 'umění žít' k plesu hodí, tak jak to Francouzi chápou - tedy vybírat si v životě to nejlepší, vzdělávat se, pracovat na sobě a pomáhat žít dobrý život," řekla ČTK ředitelka Plesu v Opeře Zuzana Vinzens.
Významní hosté se od vchodu museli prodírat špalírem fotografů a dalších zástupců médií.
Foto: Hermína
ČTK Magazín ČTK, Magazín
8. 2. 2015 17:59
Slavnostně vyzdobenou historickou budovu Státní opery v Praze podvanácté roztančil Ples v Opeře. Hlavními hosty byli primabalerína Julija Machalinová a pilot formule 1 Mika Häkkinen.

Fotogalerie – Tématem Plesu v Opeře konaného ve francouzském duchu bylo umění žít (Savoir Vivre). Tomu odpovídala volba občerstvení i hudba Camilla Saint - Saënse a Jeana-Baptista Lullyho. Součástí plesu opět byla charita.

Podívejte se na fotografie ze slavnostního večera.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy