FOTO Ples v Opeře 2014: Přehlídka luxusu i dobré vůle

FOTO Ples v Opeře 2014: Přehlídka luxusu i dobré vůle
Jedenáctý ročník Plesu v Opeře pokračoval v linii připomínání významných hudebních osobností, tentokrát v duchu vídeňské rodiny Straussů.
Tématu odpovídalo i občerstvení, které například nabídlo telecí hřbet pečený s vídeňskou omáčkou s hříbky a domácími noky.
Budova Státní opery v Praze byla v obležení fotografů.
Ples zahájil úder gongu.
Foto: Hermína
pej, ČTK
9. 2. 2014 7:44
V sobotu večer se za přítomnosti významných hostů konal v budově Státní opery v Praze 11. ročník Plesu v Opeře. Tentokrát se podařilo na charitativní účely vybrat rekordních 745 tisíc korun.

Praha – Jedenáctý ročník Plesu v Opeře nesl oficiální název Strauss, Strauss a opět Strauss a byl věnován vídeňské dynastii skladatelů. Především nejmladšímu z klanu, Richardu Strasussovi, od jehož narození uplyne 150 let.

Tématu plesu odpovídala nejen scénická úprava Státní opery v Praze, ale i občerstvení, které například nabídlo telecí hřbet pečený na nízkou teplotu s vídeňskou omáčkou s hříbky a domácími noky.

Čestným hostem večera se stal britský zpěvák Paul Potts, který s ředitelkou akce Zuzanou Vinzensovou tancem zahájil ples a posléze zazpíval.  

Rekordní výtěžek letošního plesu, 745 tisíc korun, bude věnován na charitativní účely Nadaci Terezy Maxové a projektu Srdcerváči.cz. Loni šlo o částku 580 tisíc korun. K celkové částce výtěžku výrazně přispěl díky věnovaným předmětům i tenista Radek Štěpánek.

Ples v opeře moderoval Marek Eben. Ceny vstupenek se pohybovaly od 2500 do 15 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy