FOTO Ples v Opeře 2014: Přehlídka luxusu i dobré vůle

FOTO Ples v Opeře 2014: Přehlídka luxusu i dobré vůle
Jedenáctý ročník Plesu v Opeře pokračoval v linii připomínání významných hudebních osobností, tentokrát v duchu vídeňské rodiny Straussů.
Tématu odpovídalo i občerstvení, které například nabídlo telecí hřbet pečený s vídeňskou omáčkou s hříbky a domácími noky.
Budova Státní opery v Praze byla v obležení fotografů.
Ples zahájil úder gongu.
Foto: Hermína
pej, ČTK
9. 2. 2014 7:44
V sobotu večer se za přítomnosti významných hostů konal v budově Státní opery v Praze 11. ročník Plesu v Opeře. Tentokrát se podařilo na charitativní účely vybrat rekordních 745 tisíc korun.

Praha – Jedenáctý ročník Plesu v Opeře nesl oficiální název Strauss, Strauss a opět Strauss a byl věnován vídeňské dynastii skladatelů. Především nejmladšímu z klanu, Richardu Strasussovi, od jehož narození uplyne 150 let.

Tématu plesu odpovídala nejen scénická úprava Státní opery v Praze, ale i občerstvení, které například nabídlo telecí hřbet pečený na nízkou teplotu s vídeňskou omáčkou s hříbky a domácími noky.

Čestným hostem večera se stal britský zpěvák Paul Potts, který s ředitelkou akce Zuzanou Vinzensovou tancem zahájil ples a posléze zazpíval.  

Rekordní výtěžek letošního plesu, 745 tisíc korun, bude věnován na charitativní účely Nadaci Terezy Maxové a projektu Srdcerváči.cz. Loni šlo o částku 580 tisíc korun. K celkové částce výtěžku výrazně přispěl díky věnovaným předmětům i tenista Radek Štěpánek.

Ples v opeře moderoval Marek Eben. Ceny vstupenek se pohybovaly od 2500 do 15 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy