Baťovy domky pro 21. století: Jeřáb je postaví za odpoledne

Baťovy domky pro 21. století: Jeřáb je postaví za odpoledne
Toto je klasický přízemní domek, jehož prototyp byl veřejnosti poprvé představen roku 2010. Patrový Freedomek poskytuje více obytné plochy na stejném půdoryse. Do rozměru 4x11,5 m se nyní vejde více než 60 m2 užitné plochy. Domek má v patře terasu o rozloze 13 m2.
Tvůrci se netají tím, že se inspirovali baťovskými domky. Baťovu vizi  jen převedli do 21. století.
"Inspirací pro mne byla baťovská architektura a zlínský půldomek, který jsem navštívil a měl možnost v něm i přespat. Jde o efektivní využívání prostoru, zároveň má dům i svůj jasný estetický rozměr, promyšlené proporce a kompozici jednotlivých otvorů ve fasádách," vysvětluje autor Freedomků, architekt Marek Jan Štěpán.
Přednostmi jsou kromě rychlé montáže také efektivní využití prostoru, bezúdržbovost, nízkonákladovost či ekologické materiály.
Foto: freedomky.cz
hrz
3. 5. 2015 11:00
Dvoupatrový domek s prostornou terasou postaví jeřáb za jedno dopoledne. Když se majitelé rozhodnout odstěhovat se, mohou si mobilní obydlí převést s sebou.

Fotogalerie - Freedomek se dá kamkoliv přivézt, bydlet se může prakticky okamžitě. První prototyp představil architekt Marek Štěpán v roce 2010

Domek může růst společně s rodinou, zkrátka si přistaví ke svému domovu další modul. A když se majitelé stěhují jinam, mohou si Freedomek vzít s sebou. Nejlevnější model se prodává od 784 tisíc Kč (bez DPH). 

 

Právě se děje

Další zprávy