Nejlepší turistické destinace světa? Praha je v top 5

Nejlepší turistické destinace světa? Praha je v top 5
První místo v hodnocení cestovatelského serveru TripAdvisor získala v letošním roce Marrákéš. TripAdvisor každoročně sestavuje seznam 25 nejlepších světových destinací na základě hodnocení turistů z celého světa.
2. Siem Reap, Kambodža
3. Istanbul, Turecko
4. Hanoj, Vietnam
Foto: Thinkstock
Magazín ČTK Magazín, ČTK
26. 3. 2015 9:57
První místo v hodnocení cestovatelského serveru TripAdvisor získala v letošním roce Marrákéš, Praha si udržela pozici páté nejlepší destinace na světě.

Fotogalerie - Praha zůstala v hodnocení cestovatelského serveru TripAdvisor pátou nejlepší destinací na světě. První místo získal v letošním roce Marrákéš před kambodžským městem Siem Reap u chrámového komplexu Angkor Vat a Istanbulem, který byl loni uživateli portálu vyhodnocen jako nejlepší.

TripAdvisor každoročně sestavuje seznam 25 nejlepších světových destinací na základě hodnocení turistů z celého světa.

Praha je "se svým bohémským půvabem a pohádkovými skvosty ideální destinací pro všechny návštěvníky, kteří se již nabažili pláží a chtějí se ponořit do kultury", uvádí se v odůvodnění na webu firmy. Po absolvování památek doporučuje TripAdvisor návštěvu barů a historických hospůdek, které mají "správnou atmosféru pro tradiční noční popíjení".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy