FOTO Mezi Leninem a žralokem. Návštěva muzea optických klamů

FOTO Mezi Leninem a žralokem. Návštěva muzea optických klamů
Díky optické iluzi se návštěvníci mohou svézt po vodě na obrovských deštnících.
V instalaci obřího pokojíčku se může návštěvnice cítit jako Alenka v říši divů.
Podaří se dívce uniknout z čelistí žraloka stylizovaného do pancéřové ponorky?
V muzeu mohou návštěvníci najít i tradiční ruské matrjošky... ale i ty netradiční (v pozadí vpravo matrjoška v podobě Kennyho ze slavného animovaného seriálu Southpark).
Foto: Reuters
Reuters Reuters
27. 10. 2014 8:00
Stát se obrem nebo trpaslíkem, utéct ze žraločí tlamy nebo navštívit Leninovo mauzoleum. To vše a mnohem více mohou zažít návštěvníci nového muzea optických klamů v ruském Petrohradu.

Petrohrad - Muzeum optických iluzí nabízí návštěvníkům více než 100 instalací a 3D grafik. Návštěvníci nejsou jen v roli diváků, ale mohou se plně zapojit do děje...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy