FOTO Večírek roku: Ples v Metropolitním muzeu. Kdo zazářil?

Foto: koláž Aktuálně.cz
ČTK Magazín ČTK, Magazín
6. 5. 2014 9:53
Slavný ples v newyorském Metropolitním muzeu umění byl tentokrát věnován britskému návrháři Charlesi Jamesovi. Vstupenka na akci stála 25 tisíc dolarů.

New York - Jednu z exkluzivních společenských událostí roku, pondělní ples v newyorském Metropolitním muzeu umění, si nenechaly ujít přední osobnosti z oblasti umění, módy a zábavního průmyslu.

Galavečer bývá podle agentury DPA často označován jako "večírek roku" a tomu odpovídá i účast řady známých tváří. Letos byly na plese k vidění mimo jiné slavné dvojice - Johnny Depp spolu s Amber Heard, David a Victoria Beckhamovi, Sean Penn a Charlize Theron, Beyoncé a Jay Z. 

Ples je oslavou zahájení výstavy módy v muzejním Institutu uměleckých kostýmů a je považován za prvořadou událost v módním průmyslu. Večer má každoročně jiné ústřední módní motto, tentokrát se událost soustředila na výstavu díla britského návrháře Charlese Jamese (1906-1978), známého pro své slavnostní plesové róby.

Exkluzivitu události podtrhuje krom účasti známých osobností také cena vstupenky, ta letos činila 25 tisíc dolarů (takřka 500 tisíc korun). Metropolitní ples se koná již od roku 1971.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 37 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy