Těhotná Meghan a Harry pobláznili Austrálii. Pro královské dítě dostávají první dárky

Vévodové ze Sussexu v sydneyské zoo.
Australské Sydney se stalo první zastávkou 16denního programu prince Harryho a jeho manželky vévodkyně Meghan. Pár tak jde ve stopách rodičů Harryho Charlese a Diany, kteří vyrazili na svou první oficiální královskou návštěvu také do Austrálie a na Nový Zéland.
"Děkujeme za neuvěřitelně vřelé přivítání a šanci setkat se s Australany z různých oborů. Opravdu jsme si nemohli přát lepší místo k oznámení, že čekáme narození holčičky nebo chlapečka," uvedl vévoda ze Sussexu.
Oba dostali spoustu dárků.
A dětské botičky australské značky Ugg.
Foto: Reuters
Magazín Reuters Magazín, Reuters
16. 10. 2018 15:34
Vévodové ze Sussexu začali v pondělí svou cestu po Austrálii, Novém Zélandu a pacifických ostrovech. Na své první zastávce v Sydney se setkali s velmi vřelým uvítáním. Meghan a Harry jsou doslova zavaleni gratulacemi, očekávání prvního potomka s nimi slaví celá Austrálie. Pro prvního potomka již dostali první dárky - kromě květin také plyšového klokana a dětské botičky australské značky Ugg. Podívejte se na jejich putování po Austrálii, navštívili například i sydneyskou zoo, kde po nich ošetřovatelé pojmenovali dva koaly.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy