Neuvěřitelné snímky Mateje a Zuzany: Draci, jedovatí hadi, nejmenší krokodýli i největší žáby

Neuvěřitelné snímky Mateje a Zuzany: Draci, jedovatí hadi, nejmenší krokodýli i největší žáby
Jako malý začínal na exotických rybičkách v akváriu. Plazi přišli až později, ale už ho nepustili.
Jen se zvětšovala vzdálenost destinací, kam jezdil plazy zkoumat. A také šlo o čím dál vzácnější druhy.
Muž, jenž má pokoj plný terárek s jedovatými hady, může mít značně nejisté vyhlídky ohledně seznámení se s partnerkou. Anebo potká někoho tak dobrodružného a odvážného, jako je Zuzana Literáková…
… dnes už Zuzana Dolinay. Potkali se na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity.
Foto: Matej Dolinay, Living Zoology
hrz hrz
28. 6. 2018 11:41
Matej Dolinay a Zuzana Literáková. Potkali se při studiích na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Oba se zajímali o plazy, zejména jedovaté hady. Následovala svatba a další nebezpečné výpravy. Třeba za drakem, za nejmenším krokodýlem či největší žábou.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy