FOTO Svatební veletrh pro homosexuály. Jaké jsou trendy?

jaz
19. 3. 2014 17:30
Ve Spojeném království se konal svatební veletrh pro homosexuály, kteří mají vůbec poprvé možnost v Británii uzavřít plnohodnotné manželství.
Foto: Profimédia.cz

Londýn - Gino Meriano pořádá svatební veletrhy už více jak deset let, přesto letošní ročník byl co do návštěvnosti jedním z těch nejsilnějších.

"Začal jsem s veletrhem poté, co jsem si uvědomil, že tady není žádná akce pro páry stejného pohlaví. Přišel jsem s nápadem uspořádat exhibici jen pro ně, kde mohou nechat svou orientaci u dveří, vejít a začít plánovat svůj velký den," řekl Meriano deníku The Independent.

Důvodem zvýšeného zájmu je nový zákon, který v Anglii vešel v platnost začátkem nového roku a podle kterého mohou gayové a lesby uzavírat plnohodnotná manželství se všemi právy a povinnostmi. První snoubenci se tak budou moci oddat už 29. března.

Od roku 2005 mohli Britové vstupovat zatím jen do registrovaných partnerství, parlament teď dává i těmto párům možnost do konce roku změnit svůj status z registrace na manželství.

Svatební show probíhá kromě londýnského Camdemu i v Cardiffu, Brightonu a Manchesteru. O zasnoubené páry se tu poperou dodavatelé občerstvení, oděvní společnosti, cukráři, zlatníci i fotografové, a návštěvníci si tak mohou naplánovat do detailu svůj velký den.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy