Mimořádná zpráva

FOTO Svatební veletrh pro homosexuály. Jaké jsou trendy?

jaz
19. 3. 2014 17:30
Ve Spojeném království se konal svatební veletrh pro homosexuály, kteří mají vůbec poprvé možnost v Británii uzavřít plnohodnotné manželství.
Foto: Profimédia.cz

Londýn - Gino Meriano pořádá svatební veletrhy už více jak deset let, přesto letošní ročník byl co do návštěvnosti jedním z těch nejsilnějších.

"Začal jsem s veletrhem poté, co jsem si uvědomil, že tady není žádná akce pro páry stejného pohlaví. Přišel jsem s nápadem uspořádat exhibici jen pro ně, kde mohou nechat svou orientaci u dveří, vejít a začít plánovat svůj velký den," řekl Meriano deníku The Independent.

Důvodem zvýšeného zájmu je nový zákon, který v Anglii vešel v platnost začátkem nového roku a podle kterého mohou gayové a lesby uzavírat plnohodnotná manželství se všemi právy a povinnostmi. První snoubenci se tak budou moci oddat už 29. března.

Od roku 2005 mohli Britové vstupovat zatím jen do registrovaných partnerství, parlament teď dává i těmto párům možnost do konce roku změnit svůj status z registrace na manželství.

Svatební show probíhá kromě londýnského Camdemu i v Cardiffu, Brightonu a Manchesteru. O zasnoubené páry se tu poperou dodavatelé občerstvení, oděvní společnosti, cukráři, zlatníci i fotografové, a návštěvníci si tak mohou naplánovat do detailu svůj velký den.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 39 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy