Kaplicky konečně odhalila blob. Jeho stavba trvala 500 hodin

Kaplicky konečně odhalila blob. Jeho stavba trvala 500 hodin
Elišce Kaplicky se alespoň částečně splnil sen. Konečně mohla odhalit stavbu proslulé Chobotnice - nové budovy Národní knihovny. Stalo se tak ve Veletržním paláci Národní galerie.
Místo bylo symbolické. O několik pater výš totiž probíhá výstava výkresů Jana Kaplického.
Věrný model vznikl z Lega, konkrétně z 200 tisíc kostiček.
Jeho stavitelem je Eduard Hybler. "S Legem jsem začínal jako malý kluk, první stavebnice byla ještě z Tuzexu. Jako školák jsem měl moře času, ale ne moc peněz na pořizování Lega. Teď zase mám kostiček spousty, ale ten čas chybí."
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
25. 5. 2015 14:55
"Děkuji panu staviteli, že Národní knihovna byla realizována aspoň takto," řekla k modelu "Chobotnice" z Lega Eliška Kaplicky.

Fotogalerie - Eliška Kaplicky, filmová producentka, pražská zastupitelka a vdova po světově proslulém architektovi Janu Kaplickém, odhalila v pondělí 25. května v přízemí Národní galerie model návrhu na novou budovu Národní knihovny, známou jako "Chobotnice" nebo též "blob".

Jejím stavitelem je Eduard Hybler. K realizaci potřeboval 500 hodin a 200 tisíc kostiček Lega. Blob bude od konce května až do začátku září součástí výstavy "Kostkománie" v Resortu Lipno.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejový útočník Koblasa prodloužil smlouvu v Karlových Varech

Karlovarský hokejový útočník Petr Koblasa podepsal na západě Čech novou jednoletou smlouvu a bude za Energii hrát i v příští extraligové sezoně. Šestadvacetiletý Koblasa byl v uplynulém ročníku s 26 body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu.

"Jeho spojení v jednom útoku s Václavem Skuhravým a Tomášem Vondráčkem fungovalo a věříme, že ta formace bude i nadále energickou silou našeho mužstva," uvedl na klubovém webu hlavní trenér a sportovní manažer klubu Martin Pešout.

Koblasa se před sezonou vrátil do Karlových Varů po třech letech strávených v Chomutově. Zaznamenal životní ročník, v němž vstřelil 14 gólů a na dalších 12 přihrál. V extralize debutoval v sezoně 2011/12 a od té doby odehrál včetně play off 419 zápasů s bilancí 113 bodů (55+58).

Zdroj: ČTK
Další zprávy