Kaplicky konečně odhalila blob. Jeho stavba trvala 500 hodin

Kaplicky konečně odhalila blob. Jeho stavba trvala 500 hodin
Elišce Kaplicky se alespoň částečně splnil sen. Konečně mohla odhalit stavbu proslulé Chobotnice - nové budovy Národní knihovny. Stalo se tak ve Veletržním paláci Národní galerie.
Místo bylo symbolické. O několik pater výš totiž probíhá výstava výkresů Jana Kaplického.
Věrný model vznikl z Lega, konkrétně z 200 tisíc kostiček.
Jeho stavitelem je Eduard Hybler. "S Legem jsem začínal jako malý kluk, první stavebnice byla ještě z Tuzexu. Jako školák jsem měl moře času, ale ne moc peněz na pořizování Lega. Teď zase mám kostiček spousty, ale ten čas chybí."
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
25. 5. 2015 14:55
"Děkuji panu staviteli, že Národní knihovna byla realizována aspoň takto," řekla k modelu "Chobotnice" z Lega Eliška Kaplicky.

Fotogalerie - Eliška Kaplicky, filmová producentka, pražská zastupitelka a vdova po světově proslulém architektovi Janu Kaplickém, odhalila v pondělí 25. května v přízemí Národní galerie model návrhu na novou budovu Národní knihovny, známou jako "Chobotnice" nebo též "blob".

Jejím stavitelem je Eduard Hybler. K realizaci potřeboval 500 hodin a 200 tisíc kostiček Lega. Blob bude od konce května až do začátku září součástí výstavy "Kostkománie" v Resortu Lipno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy