FOTO Kate a malý George u protinožců. Prince zaujal bandikut

vévodkyně Catherine
Kate v doprovodu arcibiskupa po bohoslužbě na velikonoční neděli v Sydney.
William a Kate.
Kate se zdraví s dětmi před katedrálou.
Manželé se podepisují do pamětní knihy.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
22. 4. 2014 11:32
Po devíti dnech na Novém Zélandu se chýlí ke konci i stejně dlouhá návštěva Austrálie, na kterou vzali princ William a vévodkyně Kate i svého devítiměsíčního syna.

Sydney – Malý princ George se svými rodiči na velikonoční neděli navštívil zoologickou zahradu v Sydney, kde se seznámil se svým jmenovcem, vačnatcem bandikutem králíkovitým.

Princ William a jeho manželka Kate se ještě předtím zúčastnili slavnostní mše v sydneyské katedrále.

"Malý George, kterého matka nesla v náručí, si udiveně prohlížel zástup lidí kolem výběhu, a když spatřil svého jmenovce, začal sebou samou radostí a vzrušením šít a rozhazoval rukama," napsal reportér deníku The Daily Telegraph.

Vévodkyně Kate chovatelům předem řekla, že George by neměl na vačnatce sahat - nikoli kvůli tomu, aby zvíře neublížilo jemu, ale naopak.

"Má docela silný stisk," vysvětlovala pak Kate zaměstnancům zoo. Kdyby prý bandikuta chytl za ucho, pravděpodobně by ho už nepustil, omlouvala zaujatého syna.

V Austrálii královský pár stihl již výlet ke skále Uluru nebo návštěvu Brisbane. Ještě je čeká dvoudenní prohlídka metropole Canberry.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy