FOTO Kate a malý George u protinožců. Prince zaujal bandikut

vévodkyně Catherine
Kate v doprovodu arcibiskupa po bohoslužbě na velikonoční neděli v Sydney.
William a Kate.
Kate se zdraví s dětmi před katedrálou.
Manželé se podepisují do pamětní knihy.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
22. 4. 2014 11:32
Po devíti dnech na Novém Zélandu se chýlí ke konci i stejně dlouhá návštěva Austrálie, na kterou vzali princ William a vévodkyně Kate i svého devítiměsíčního syna.

Sydney – Malý princ George se svými rodiči na velikonoční neděli navštívil zoologickou zahradu v Sydney, kde se seznámil se svým jmenovcem, vačnatcem bandikutem králíkovitým.

Princ William a jeho manželka Kate se ještě předtím zúčastnili slavnostní mše v sydneyské katedrále.

"Malý George, kterého matka nesla v náručí, si udiveně prohlížel zástup lidí kolem výběhu, a když spatřil svého jmenovce, začal sebou samou radostí a vzrušením šít a rozhazoval rukama," napsal reportér deníku The Daily Telegraph.

Vévodkyně Kate chovatelům předem řekla, že George by neměl na vačnatce sahat - nikoli kvůli tomu, aby zvíře neublížilo jemu, ale naopak.

"Má docela silný stisk," vysvětlovala pak Kate zaměstnancům zoo. Kdyby prý bandikuta chytl za ucho, pravděpodobně by ho už nepustil, omlouvala zaujatého syna.

V Austrálii královský pár stihl již výlet ke skále Uluru nebo návštěvu Brisbane. Ještě je čeká dvoudenní prohlídka metropole Canberry.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy