FOTO Kate a malý George u protinožců. Prince zaujal bandikut

vévodkyně Catherine
Kate v doprovodu arcibiskupa po bohoslužbě na velikonoční neděli v Sydney.
William a Kate.
Kate se zdraví s dětmi před katedrálou.
Manželé se podepisují do pamětní knihy.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
22. 4. 2014 11:32
Po devíti dnech na Novém Zélandu se chýlí ke konci i stejně dlouhá návštěva Austrálie, na kterou vzali princ William a vévodkyně Kate i svého devítiměsíčního syna.

Sydney – Malý princ George se svými rodiči na velikonoční neděli navštívil zoologickou zahradu v Sydney, kde se seznámil se svým jmenovcem, vačnatcem bandikutem králíkovitým.

Princ William a jeho manželka Kate se ještě předtím zúčastnili slavnostní mše v sydneyské katedrále.

"Malý George, kterého matka nesla v náručí, si udiveně prohlížel zástup lidí kolem výběhu, a když spatřil svého jmenovce, začal sebou samou radostí a vzrušením šít a rozhazoval rukama," napsal reportér deníku The Daily Telegraph.

Vévodkyně Kate chovatelům předem řekla, že George by neměl na vačnatce sahat - nikoli kvůli tomu, aby zvíře neublížilo jemu, ale naopak.

"Má docela silný stisk," vysvětlovala pak Kate zaměstnancům zoo. Kdyby prý bandikuta chytl za ucho, pravděpodobně by ho už nepustil, omlouvala zaujatého syna.

V Austrálii královský pár stihl již výlet ke skále Uluru nebo návštěvu Brisbane. Ještě je čeká dvoudenní prohlídka metropole Canberry.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy