FOTO Kate a malý George u protinožců. Prince zaujal bandikut

Foto: Reuters
Reuters Reuters
22. 4. 2014 11:32
Po devíti dnech na Novém Zélandu se chýlí ke konci i stejně dlouhá návštěva Austrálie, na kterou vzali princ William a vévodkyně Kate i svého devítiměsíčního syna.

Sydney – Malý princ George se svými rodiči na velikonoční neděli navštívil zoologickou zahradu v Sydney, kde se seznámil se svým jmenovcem, vačnatcem bandikutem králíkovitým.

Princ William a jeho manželka Kate se ještě předtím zúčastnili slavnostní mše v sydneyské katedrále.

"Malý George, kterého matka nesla v náručí, si udiveně prohlížel zástup lidí kolem výběhu, a když spatřil svého jmenovce, začal sebou samou radostí a vzrušením šít a rozhazoval rukama," napsal reportér deníku The Daily Telegraph.

Vévodkyně Kate chovatelům předem řekla, že George by neměl na vačnatce sahat - nikoli kvůli tomu, aby zvíře neublížilo jemu, ale naopak.

"Má docela silný stisk," vysvětlovala pak Kate zaměstnancům zoo. Kdyby prý bandikuta chytl za ucho, pravděpodobně by ho už nepustil, omlouvala zaujatého syna.

V Austrálii královský pár stihl již výlet ke skále Uluru nebo návštěvu Brisbane. Ještě je čeká dvoudenní prohlídka metropole Canberry.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy