Foto: Karlínem kráčel strach. Přišel ze Žižkova tunelem a byl plyšový

Foto: Karlínem kráčel strach. Přišel ze Žižkova tunelem a byl plyšový
Srocování malých demonstrantů proti strachu, lépe řečeno proti obavám ze strachu, před Žižkovským tunelem.
A toto je strach. Je velký a černý, ale tváří se celkem přátelsky. Rozdává dětem reflexní pásky, aby byly v tunelu vidět, takže je vlastně užitečný. Ostatně kniha Neboj, neboj! užitečnost strachu také zmiňuje.
Jak Milada Rezková dále v knize píše, strach je jednou z nejstarších emocí člověka. A emoce nejsou nemoce.
Chceš-li strachu naslouchat, musíš jít chtě nechtě blíž. Jinak není přes plyšovou hlavu nic slyšet.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
9. 12. 2017 0:01
Originální happening zvolili autoři knihy o strachu Neboj neboj!, která má fungovat jako zábavná příručka pro děti a jejich rodiče. Právě děti a jejich rodiče prošli po setmění Žižkovským tunelem a zamířili do Kasáren Karlín na slavnostní křest knihy. Doprovázel je obrovský strach - černý plyšový puntík, jenž v knize strach reprezentuje. A také Jirka s megafonem. Ten je průvodcem celého příběhu nové publikace Neboj, neboj, které nakladatelství Yinachi vydalo 5. prosince, tedy v den, kdy se většina malých dětí bojí čerta.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Koronavirus zmařil plány na koupi budovy v Bruselu pro předsednictví, Česko si ji nejspíš pronajme

Ministerstvo zahraničí ustoupilo od záměru koupit novou budovu pro stálé zastoupení Česka v Bruselu, píše Deník N. Pořídit ji chtělo v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Evropské unii. Koronavirová krize zpozdila jednání, nebylo reálné, aby nová nemovitost byla připravena k užívání pro české předsednictví v Radě EU ve druhé polovině roku 2022, řekl deníku mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec. Ministerstvo zahraničí nyní podle své mluvčí Zuzany Štíchové uvažuje pro předsednictví o pronájmu prostor.

Zdroj: ČTK
Další zprávy