FOTO Hvězdy urbanismu v Praze. Toto jsou jejich realizace

FOTO Hvězdy urbanismu v Praze. Toto jsou jejich realizace
Michel Desvigne, který vystoupí na pražském festivalu reSITE, je nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti. Na snímku je Marseille Vieux Port, který je jedním z velkých středomořských přístavů zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Problémem bylo jeho odříznutí od života města. Norman Foster + Partners ve spolupráci s Michelem Desvigne to změnili a přetvořili místo ve veřejný prostor.
Za své počiny v oblasti městského plánování (Paříž, Euralens, Marseille) získal architekt Michel Desvigne v roce 2011 francouzskou Velkou cenu za urbanismus. Na snímku Île Seguin-Rives de Seine, developerský projekt na 74 hektarech starých pozemků firmy Renault v Paříži.
Oáza zeleně v zahuštěném centru Tokia. Střešní zahrada, univerzita Keio.
Desvigne spolupracuje na realizacích ve více než 12 zemích s architekty, jako jsou Herzog a de Meuron, Foster + Partners, Christian Portzamparc nebo Jean Nouvel.
Foto: reSITE
Aktuálně.cz reSITE, Aktuálně.cz
18. 6. 2014 18:55
Podívejte se na projekty a realizace architektů, kteří vystupují na pražském festivalu reSITE v pražském Karlíně, který se zaměřuje na využití městského prostoru.

Praha - Hledání cest k lepšímu životnímu prostoru v současných městech je náplní letošního festivalu reSITE, který začíná ve středu v budově Forum v Karlíně.

Na návštěvníky čeká šestice výstav, přednášky, umělecké akce a performance - vše se bude týkat krajinářské architektury a tvorby zaměřené na veřejný prostor.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy