FOTO Hvězdy urbanismu v Praze. Toto jsou jejich realizace

Foto: reSITE
Aktuálně.cz reSITE, Aktuálně.cz
18. 6. 2014 18:55
Podívejte se na projekty a realizace architektů, kteří vystupují na pražském festivalu reSITE v pražském Karlíně, který se zaměřuje na využití městského prostoru.

Praha - Hledání cest k lepšímu životnímu prostoru v současných městech je náplní letošního festivalu reSITE, který začíná ve středu v budově Forum v Karlíně.

Na návštěvníky čeká šestice výstav, přednášky, umělecké akce a performance - vše se bude týkat krajinářské architektury a tvorby zaměřené na veřejný prostor.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy