FOTO Hvězdy urbanismu v Praze. Toto jsou jejich realizace

FOTO Hvězdy urbanismu v Praze. Toto jsou jejich realizace
Michel Desvigne, který vystoupí na pražském festivalu reSITE, je nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti. Na snímku je Marseille Vieux Port, který je jedním z velkých středomořských přístavů zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Problémem bylo jeho odříznutí od života města. Norman Foster + Partners ve spolupráci s Michelem Desvigne to změnili a přetvořili místo ve veřejný prostor.
Za své počiny v oblasti městského plánování (Paříž, Euralens, Marseille) získal architekt Michel Desvigne v roce 2011 francouzskou Velkou cenu za urbanismus. Na snímku Île Seguin-Rives de Seine, developerský projekt na 74 hektarech starých pozemků firmy Renault v Paříži.
Oáza zeleně v zahuštěném centru Tokia. Střešní zahrada, univerzita Keio.
Desvigne spolupracuje na realizacích ve více než 12 zemích s architekty, jako jsou Herzog a de Meuron, Foster + Partners, Christian Portzamparc nebo Jean Nouvel.
Foto: reSITE
Aktuálně.cz reSITE, Aktuálně.cz
18. 6. 2014 18:55
Podívejte se na projekty a realizace architektů, kteří vystupují na pražském festivalu reSITE v pražském Karlíně, který se zaměřuje na využití městského prostoru.

Praha - Hledání cest k lepšímu životnímu prostoru v současných městech je náplní letošního festivalu reSITE, který začíná ve středu v budově Forum v Karlíně.

Na návštěvníky čeká šestice výstav, přednášky, umělecké akce a performance - vše se bude týkat krajinářské architektury a tvorby zaměřené na veřejný prostor.

 

Právě se děje

Další zprávy