Foto: Olympijská rarita na obzoru. Tři na vlas stejné blondýny poběží maraton. Jsou to trojčata

Foto: Olympijská rarita na obzoru. Tři na vlas stejné blondýny poběží maraton. Jsou to trojčata
Zleva Lily, Liina a Leila Luikovy při tréninku v estonském Tartu.
Sestry Luikovy budou velkou olympijskou raritou, třicetileté běžkyně vyrazí na hry v Riu společně na jedné trati.
A to rovnou na té nejnáročnější a nejdelší distanci, tedy maratonu.
V něm zabíhají estonské blondýnky tři nejlepší časy v zemi, tak rychlé, že se nakonec kvalifikovaly do Ria.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Plíhal Reuters, Jakub Plíhal
5. 6. 2016 19:42
Leila, Liina a Lily Luikovy budou v Riu tvořit olympijskou historii, když se společně pravděpodobně jako první trojčata vůbec postaví na trať nejdelší trati, maratonu.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Lamparda u fotbalistů Chelsea nahradil Tuchel

Novým trenérem fotbalistů Chelsea byl podle očekávání jmenován Němec Thomas Tuchel. Londýnský klub dnes oznámil, že s bývalým kouřem Paris St. Germain či Dortmundu podepsal smlouvu na rok a půl s opcí. Tuchel nahradil odvolaného Franka Lamparda.

Tuchel v novém působišti už dnes povede první trénink a premiéra na lavičce ho čeká ve středečním ligovém utkání s Wolverhamptonem. "Nikdy není příjemné měnit trenéra uprostřed sezony, ale jsme rádi, že v Thomasi Tuchelovi se nám podařilo získat jednoho z nejlepších evropských trenérů," uvedla na klubovém webu ředitelka Chelsea Marina Granovská.

Sedmačtyřicetiletý Tuchel naposledy vedl Paris St. Germain, kde v prosinci skončil. Francouzský celek trénoval od května 2018 a s týmem vyhrál v obou sezonách mimo jiné francouzskou ligu a v uplynulém ročníku s ním došel do finále Ligy mistrů. V minulosti působil také v Mohuči a Dortmundu, se kterým v roce 2017 vyhrál Německý pohár.

V Chelsea nahradil Lamparda, který byl odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. "Blues" pod vedením nejlepšího klubového střelce z posledních osmi ligových duelů zvítězili pouze ve dvou a propadli se až na devátou pozici. Bývalý záložník vedl Chelsea od léta 2019 a v první sezoně s ní obsadil čtvrté místo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy