Foto: Inspirace pro druhé? Ceny Člověka v tísni mají vítěze

Foto: Inspirace pro druhé? Ceny Člověka v tísni mají vítěze
V pražském kině Lucerna se udílely slavnostní ceny Gratias Tibi, tedy ceny dobročinné organizace Člověk v tísni udělované za občanskou statečnost a angažovanost dětem a mladým lidem.
„Chtěli jsme reagovat na fakt, že se v poslední době objevuje stále více nejrůznějších iniciativ mladých lidí. Jejich aktéři jistě prožívají radost a zadostiučinění z vlastní činnosti a my chceme tento zážitek obohatit o pocit uznání a vědomí, že se společnost zajímá o to, co dělají a váží si toho," napsal Člověk v tísni o své ceně. Projekt mimo jiné podpořilo i Norsko, zde ústy své velvyslankyně v Praze.
Večerem provázela moderátorka Ester Janečková a kromě ní se na předávání objevilo ještě několik dalších známých osobností veřejného života.
Mezi nimi například David Koller, který vyhlásil vítěze v kategorii Základních škol, přičemž si neodpustil drobné rýpnutí do politické reprezentace, z jejích řad v sále mimochodem nikdo nebyl. „Jsem rád, že se mladá generace neinspiruje tím, co se děje ve vrchních patrech politiky," řekl.
Foto: Jakub Plíhal
Podívejte se, kdo z více jak dvou set adeptů vyhrál ceny Gratias Tibi společnosti Člověk v tísni, oceňující snahu mladých o jakoukoliv pomoc druhým či jejich úsilí o změnu společnosti k lepšímu.
 

Právě se děje

Další zprávy