WTF, Vašku? Česká historie ožila ve facebokových profilech

WTF, Vašku? Česká historie ožila ve facebokových profilech
Praotec Čech
Praotec Čech
Praotec Čech
Český panovník Karel IV.
Foto: Druhé město
Magazín Magazín
22. 5. 2015 15:00
Proč chtěl Václav Klaus dobrovolně do vězení a proč chce Miloš Zeman novou hymnu "Denně vožralej"? Nejen na tyto otázky odpovídá nová kniha Ondřeje Horáka a Jiřího Franty.

Fotogalerie - Nakladatelství Druhé město vydalo kuriózní pohled na české dějiny z pera autora Ondřeje Horáka s ilustracemi Jiřího Franty s názvem Boží zboží - česká historie v 50 fejsbukových profilech. 

V této knize mají svůj facebookový profil TGM, Karel IV., ale i třeba praotec Čech.

Čtenáři se dozvědí, jak se stalo, že praotec Čech stanul na Řípu a Češka ve vedení Fondu národního majetku, proč se Cyril a Metoděj těšili do sámošky, jak se Kolibřík s Mazánkem snažili nezištně pomoci Karlu IV. s výstavbou hradu, proč blaničtí rytíři nevyjeli, přestože Jan Hřebejk už natočil svůj nejhorší film, jak moc Petr Čech závidí Františku Josefovi, že zůstal jedničkou až do smrti, proč chtěl Václav Klaus do vězení nebo proč chce Miloš Zeman novou hymnu "Denně vožralej"...

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy