Foto: Nevídaná podívaná. Na Václavském náměstí běhali lidé na lyžích a v kostýmech. Slavili nový rok

Podívejte se na šílenou studentskou oslavu události, o které jste pravděpodobně nikdy neslyšeli.
Ovšem když k nim přidáte tyto téměř zánovní běžky? A k tomu v centru Prahy?
Venku je krapet frišno, ale co se dá dělat. Kostým je kostým.
A jelikož je to rok, tak má i svůj silvestr a tohle je jeho oslava.
Na kolejích opatrně, kloužou.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
4. 11. 2017 9:00
Kdo šel nedávno večer po Václavském náměstí, asi se musel poměrně divit. Je totiž dost možné, že se kolem něho prořítila Červená karkulka na běžkách v závěsu s Deadpoolem, stíhaným děsivým klaunem a funícími tři čuníky. Nešlo ale o halucinace či zhmotnělou parafrázi povolebního veselí, nýbrž o tradiční studentskou oslavu Hydrosilvestru. Čili konce hydrologického roku a začátku nového, který připadá vždy na přelom října a listopadu. V ní jde už 23 let o to, seběhnout Václavské náměstí od shora dolu na běžkách v libovolném kostýmu a pokud možno se u toho nepřizabít. Podívejte se v galerii, jak to vypadá v praxi.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy