FOTO 60 ročníků Ábíčka. Také jste lepili papírové modely?

FOTO 60 ročníků Ábíčka. Také jste lepili papírové modely?
Časopis ABC mladých techniků a přírodovědců načal 60. ročník. Při této příležitosti se rozhodl uspořádat retrospektivní výstavu nejen pro své současné čtenáře, ale i pro jejich rodiče či prarodiče, kteří na Ábíčku rovněž vyrostli.
Takto vypadalo vůbec první číslo Ábíčka, které vyšlo v lednu 1957.
Velká část historie kultovního časopisu je spjata se jménem Vlastislava Tomana. Ten byl šéfredaktorem více jak třicet let (1959-1992).
Popularitu Ábíčka zajišťovaly jeho dva hlavní pilíře: vystřihovánky papírových modelů a komiksy.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 5. 2015 12:00
Na legendárním časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců vyrostly generace dětí. Zavzpomínejte na jeho papírové modely a komiksy.

Fotogalerie - První číslo časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců vyšlo v roce 1957 a vychází dodnes. Legendární magazín se dočkal již 60. ročníku.

"S počítáním ročníků se to má tak, že máme sice 58 let, ale 60. ročník, protože dvakrát došlo v historii ABC k přesunu začátku ročníku na začátek školního roku a zase zpět na začátek roku kalendářního," vysvětluje šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák.

K jubileu uspořádalo Ábíčko výstavu legendárních papírových modelů a komiksů. Zavzpomínejte na vystřihovánky a příběhy, na nichž jste vyrostli. Vždyť kdo neměl na poličce papírový hrad či vesmírný modul...

 

Právě se děje

před 30 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy