FOTO Kondomy, vlasy, kanály. To jsou nejdivnější muzea světa

Sochař Jason deCaires Taylor
Křišťálová říše – Nedaleko rakouského Innsbrucku se nachází Křišťálová říše ze slavné dílny Swarovski. Jedná se o muzeum křišťálových kamínků, na kterém se podílela řada designérů a architektů. Návštěvníci projdou do areálu obří hlavou a mohou si prohlédnout křišťálový les, divadlo, zimní krajinu i největší broušený křišťál o váze 62 kilogramů.
Muzeum živých motýlů – V Malajsii místo mrtvých, za sklem jehlou nabodnutých exemplářů mají pro návštěvníky na šest tisíc kousků motýlů z více jak 120 druhů žijících v rozlehlé zahradě s přiléhavým názvem Butterfly Park. Aby se inventáři zabránilo v úniku, celý park je pokrytý sítí, která je ale tak vysoko, že to návštěvníci ani nezpozorují. K nalákání pestrobarevných motýlů si pak stačí s sebou přibalit kousek ovoce.
Muzeum špatného umění – Americký starožitník Scott Wilson se jednou slitoval nad nepovedeným obrazem a schoval si ho, aby ho později ukázal přátelům. Po nějaké době se mu ale začala nepovedená díla hromadit, a tak se rozhodl, že založí muzeum špatného umění. V Somerville v Massachusetts, kde se sbírka nachází, byl dokonce ukraden jeden obraz, za který Scott vypsal symbolickou odměnu ve výši šesti dolarů.
Muzeum penisů – Nejpočetnějšími návštěvníky tohoto muzea v Húsavíku na Islandu jsou ženy, které zřejmě fascinuje přes 900 údů savců i mořských živočichů. Muzeum založil v roce 1997 Sigurdur Hjartarson a kromě největšího 170 centimetrového penisu vorvaně tuponosého je k vidění i 20 mužských údů.
Foto: Jason deCaires Taylor / underwatersculpture.com
15. 3. 2014 18:00
Co nabízí muzeum kondomů, vlasů či očistce? Podívejte se na deset netradičních expozic z celého světa.

Fotogalerie - Vlasy, kanalizace i nepovedené obrazy. To vše je k vidění v netradičních muzeích na celém světě.

V Mexiku vystavují sochy na mořském dně, ve Francii vás provedou kanalizačními stokami a v Římě se setkáte s dušemi zemřelých.

Projděte si 10 nejbizarnějších muzeí, které nabízejí návštěvníkům nevšední zážitky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy