FOTO Kondomy, vlasy, kanály. To jsou nejdivnější muzea světa

Sochař Jason deCaires Taylor
Křišťálová říše – Nedaleko rakouského Innsbrucku se nachází Křišťálová říše ze slavné dílny Swarovski. Jedná se o muzeum křišťálových kamínků, na kterém se podílela řada designérů a architektů. Návštěvníci projdou do areálu obří hlavou a mohou si prohlédnout křišťálový les, divadlo, zimní krajinu i největší broušený křišťál o váze 62 kilogramů.
Muzeum živých motýlů – V Malajsii místo mrtvých, za sklem jehlou nabodnutých exemplářů mají pro návštěvníky na šest tisíc kousků motýlů z více jak 120 druhů žijících v rozlehlé zahradě s přiléhavým názvem Butterfly Park. Aby se inventáři zabránilo v úniku, celý park je pokrytý sítí, která je ale tak vysoko, že to návštěvníci ani nezpozorují. K nalákání pestrobarevných motýlů si pak stačí s sebou přibalit kousek ovoce.
Muzeum špatného umění – Americký starožitník Scott Wilson se jednou slitoval nad nepovedeným obrazem a schoval si ho, aby ho později ukázal přátelům. Po nějaké době se mu ale začala nepovedená díla hromadit, a tak se rozhodl, že založí muzeum špatného umění. V Somerville v Massachusetts, kde se sbírka nachází, byl dokonce ukraden jeden obraz, za který Scott vypsal symbolickou odměnu ve výši šesti dolarů.
Muzeum penisů – Nejpočetnějšími návštěvníky tohoto muzea v Húsavíku na Islandu jsou ženy, které zřejmě fascinuje přes 900 údů savců i mořských živočichů. Muzeum založil v roce 1997 Sigurdur Hjartarson a kromě největšího 170 centimetrového penisu vorvaně tuponosého je k vidění i 20 mužských údů.
Foto: Jason deCaires Taylor / underwatersculpture.com
15. 3. 2014 18:00
Co nabízí muzeum kondomů, vlasů či očistce? Podívejte se na deset netradičních expozic z celého světa.

Fotogalerie - Vlasy, kanalizace i nepovedené obrazy. To vše je k vidění v netradičních muzeích na celém světě.

V Mexiku vystavují sochy na mořském dně, ve Francii vás provedou kanalizačními stokami a v Římě se setkáte s dušemi zemřelých.

Projděte si 10 nejbizarnějších muzeí, které nabízejí návštěvníkům nevšední zážitky.

 

Právě se děje

Další zprávy