Kočičí Tarzan a kůň, který ztratil hlavu. Vtipné fotky mazlíčků bojují o světové ceny

Kočičí Tarzan a kůň, který ztratil hlavu. Vtipné fotky mazlíčků bojují o světové ceny
Sarah Haskellová (Velká Británie): Tohle není jen pro kočku.
David Kertzman (Brazílie): Kde jsem nechal hlavu?
Kenichi Morinaga (Japonsko): Ale ode mě to nemáš, jasné?
Bernard Sim (Singapur): A už tě nevidím...
Foto: Kazutoshi Ono, Comedy Pet Photo Awards 2024
vot Foto, vot
20. 5. 2024 7:55
Kotě, které uvízlo ve skulině ve zdi, kůň který tak trochu ztratil hlavu, nebo pes, kterému vlají kudrliny ve větru úplně stejně jako jeho paní. To jsou některé z třiceti snímků, které letos postoupily do finále soutěže o nejvtipnější světovou fotku domácích mazlíčků. Soutěž Comedy Pet Photography Awards se zároveň snaží pomáhat charitativním organizacím, které se starají o opuštěná zvířata.

Soutěž Comedy Pet Photography Awards vytvořili profesionální fotografové Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam, aby oslavili pozitivní a zásadní roli, kterou domácí mazlíčci hrají v našich životech. 

"Jejím prostřednictvím chceme podpořit pozitivní povědomí o problematice ochrany zvířat a oslavit neuvěřitelný a cenný přínos, který domácí mazlíčci mohou mít a mají pro naše životy," konstatoval Paul Joynson-Hicks. Zároveň vysvětluje, že za vtipnými obrázky se skrývá vážné poselství: je potřeba pomáhat zvířatům, respektovat je a starat se o ně co nejhumánnějším způsobem. "Každým rokem, společně s tím, jak se naše soutěž rozrůstá, je toto poselství o něco hlasitější a my můžeme pomoci více zvířatům," zdůrazňuje charitativní přinos akce.

Porota právě vyhlásila třicet finalistů soutěže, jejichž snímky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Vítězové budou vyhlášeni 6. června. Čtenáři a fanoušci soutěže mohou také hlasovat pro své oblíbené snímky v hodnocení diváků (People's Choice) na  webových stránkách stránkách www.comedypetphoto.com. Hlasovat je možné do 2. června. Jeden z hlasujících pak bude vylosován a vyhraje finanční odměnu ve výši 100 britských liber. Soutěž můžete sledovat také na jejím Facebooku a Instagramu.

 

Právě se děje

Další zprávy