Těžební věže i sídliště v Brně. Nahlédněte do budov, které formovaly Československo

Podívejte se, co všechno nabízí festival Den architektury.
Schwarzenberský palác známý svou sgrafitovou výzdobou restaurovanou v 2. polovině 20. století je jednou z nejkrásnějších ukázek renesanční architektury v Praze.
V rámci Dne architektury se otevřou i dveře unikátního architektonického a urbanistického komplexu bohnické léčebny, která v době svého vzniku (1906) byla nejmodernějším zařízením svého druhu v rakousko-uherské monarchii. Autorem komplexu, který je od roku 1958  kulturní památkou, je architekt Václav Roštlapil.
"Některé budovy, jako například nemocnice, navštěvujeme se strachem. Je však možné v nich stále nalézt vzpomínku na doby, kdy byly ještě sirotčinci a starobinci a nemocnice byla neznámým termínem," zvou do areálu Thomayerovy nemocnice organizátoři festivalu.
Pražské centrum současného umění MeetFactory prošlo v létě rekonstrukcí. Komentovaná prohlídka přiblíží nejenom samotnou rekonstrukci, ale i historii budovy, která dříve sloužila jako továrna na výrobu skla.
Foto: Den architektury
pej pej
26. 9. 2018 14:11
V pátek 28. září odstartuje festival Den architektury a do 4. října nabídne přes 300 akcí po celé České republice a na Slovensku. Otevřou se unikátní budovy, historické paláce, průmyslové areály i nejmodernější stavby ověnčené architektonickými cenami. Až na několik výjimek je program přístupný zdarma. Podívejte se, co všechno festival, který si připomíná výročí 100 let od založení Československa, nabízí.
 

Právě se děje

Další zprávy