Všechny je postřílet! Češi napíší 2,5 milionu nenávistných komentářů, změnit to má nová kampaň

Dominik Fery
S takzvanými hejty se setkává na internetu řada lidí. Iniciativa HateFree Culture se prostřednictví kampaně nazvané Jsme v tom společně snaží, aby si lidé uvědomili, že terčem se může stát každý.
Nenávistné útoky se netýkají jen sociálních, etnických nebo sexuálních menšin. Své o tom ví i české celebrity.
Řada známých osobností dostává hejty e-mailem, na sociální sítě nebo je lidé píší do diskusí pod články.
Během letošního roku bylo databází společnosti Yeseter zaznamenáno více jak 2,5 milionu nenávistných komentářů.
Foto: HateFree Culture
jaz
23. 11. 2015 11:11
Nenávist a útoky na internetu se netýkají jen menšin. Ben Cristovao, David Kraus, Tonya Graves, spisovatelky Kateřina Tučková či Irena Obermannová nebo herec Lukáš Hejlík se zapojili do kampaně Jsme v tom společně.

Nenávist a útoky na internetu se netýkají jen menšin. Ben Cristovao, David Kraus, Tonya Graves, spisovatelky Kateřina Tučková či Irena Obermannová nebo herec Lukáš Hejlík se zapojili do kampaně Jsme v tom společně.

Iniciativa HateFree Culture ve spolupráci s databází společnosti Yeseter dlouhodobě monitorovala nenávistné komentáře na českém internetu. Během roku se jich objevilo více jak 2,5 milionu. Jako odpověď na šířící se nesnášenlivé nálady online diskutujících bude do konce roku probíhat kampaň s názvem Jsme v tom společně, do které se zapojila řada známých tváří.

„Bůh neexistuje… Jak jinak by mohl dopustit, aby tato stvoření chodila po naší planetě a kladla vajíčka,“ zní jeden z komentářů, který cílí na adresu známého českého zpěváka Bena Cristovaa. Agresivní poznámky si ale vyslechli i jiní...

 

Právě se děje

před 3 minutami

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o 600 hektarů lesa u Říčan

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. V tiskové zprávě to oznámil mediální zástupce nadace Michal Růžička. "Nadace knížete z Lichtenštejna proto využije všechny dostupné prostředky k dosažení spravedlnosti u mezinárodních soudů a mezinárodních institucí," uvedl Růžička.

Lichtenštejnský knížecí rod se snaží získat zpět majetek, o který přišel na základě Benešových dekretů po roce 1945. Podle dřívějších informací Hospodářských novin jde zhruba o 60 tisíc hektarů převážně lesů.

Lichtenštejský kníže František Josef II. se podle československých soudů přihlásil ve 30. letech 20. století k německé národnosti, a proto jeho majetek propadl po druhé světové válce státu na základě Benešových dekretů. Nadace, která spravuje část majetku Lichtenštejnů, ale uvádí, že kníže byl občanem Lichtenštejnska, které bylo ve válce neutrální. Kritizuje proto zamítnutí ústavní stížnosti. "Nadace shledává, že toto rozhodnutí ÚS opakuje pošlapávání práv Nadace knížete z Lichtenštejna na ochranu majetku," sdělil dnes za nadaci Růžička.

Další zprávy