Žvejkal, Hasselhoff i démon s upilovanými rohy. V Praze proběhl první Comic-Con

Žvejkal, Hasselhoff i démon s upilovanými rohy. V Praze proběhl první Comic-Con
Comic-Con se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor.
První ročník proběhl v USA v roce 1970 a během let se rozrostl na významnou akci.
Prostory místa setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu a příbuzných žánrů jsou rozdělené na množství zón, kde se konají besedy, přednášky, soutěže v kostýmech, fotografování, autogramiády a další program.
Za obrovského zájmu českých fanoušků vystoupil v sobotu herec Ron Perlman známý hlavně jako představitel Hellboye. Stovky příznivců herce i jím ztvárněného rudého démona s upilovanými rohy bavil vyprávěním o tom, jak báječně se mu hraje v maskách, jak jeho kariéru odstartoval slavný film Jméno růže nebo že mu v době, kdy měl málo práce, zachránil život dabing a jeho výjimečně hluboký hlas. Vzpomínal i na natáčení Hellboye a filmu Blade 2 v Praze, na bývalého prezidenta Václava Havla.
Foto: Milan Bureš
Magazín ČTK Magazín, ČTK
9. 2. 2020 15:25
Festival popkultury Comic-Con, jehož první ročník proběhl o víkendu Praze, navštívilo 23 tisíc lidí. Mnozí z nich přišli do pražského O2 Universa v kostýmech hrdinů z filmů, seriálů či komiksů. Velmi silný zájem vzbudil i fanouškovský program, výstavy a herny. Podívejte se na nejzajímavější kostýmy, převleky a komiksové postavy.
 

Právě se děje

Další zprávy