Humanoidi, tančící pavouci i chytré pračky. To byl CES 2015

veletrh CES
Veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas představil nový Samsung Galaxy Edge, který má specifický display přes hranu telefonu.
Xna Snow-1 snowboard s analyzačním systémem využívá speciálního vázání a smartphone aplikaci k analýze snowboardistovy techniky.
Nová chytrá pračka s dvěma bubny je řízena aplikací smartphonu, která upozorňuje uživatele na stav praní.
Dětská láhev s držákem GIGI odešle do smartphonu rodičů informace o tom, jak moc a jak rychle dítě pije. Aby se zabránilo polykání vzduchu a sleduje optimální úhel krmení dítěte.
Foto: Reuters
jaz
11. 1. 2015 12:51
Přední světoví výrobci představili na mezinárodním veletrhu CES 2015 elektronické novinky. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Las Vegas – Veletrh spotřební elektroniky CES se jako obvykle konal začátkem roku v pouštním městě v Nevadě.

Představil řadu technických vymožeností od domácích spotřebičů, přes nové chytré telefony, televize, počítače i automobily.

Zajímavostí je například chytrá plynová trouba ovládaná přes smartphone nebo květináč, který poskytne veškeré informace o stavu květiny a v případě potřeby ji sám zalije.

Na své si ale přišli i nadšenci virtuálních brýlí, kamer GoPro nebo lokačních zařízení, které v roce 2015 budou monitorovat nejen psí mazlíčky, ale i děti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy