Umí dělit nulou a rozbrečí i cibuli. Drsný i vysmívaný Chuck Norris slaví 80 let

Umí dělit nulou a rozbrečí i cibuli. Drsný i vysmívaný Chuck Norris slaví 80 let
Norris, narozený 10. března 1940, diváky zaujal spíš karatistickými kopy než hereckým uměním, to ale není v jeho oboru žádná výjimka. Kromě filmování se věnoval také výchově mládeže a otevřeně podporuje americké konzervativní politiky.
Mezi hollywoodskými kolegy tím patří představitel tvrdých chlapíků, kterého čeští diváci znají hlavně jako nesmlouvavého muže zákona ze seriálu Walker, Texas Ranger spíše k výjimkám.
Na rozdíl od liberálněji naladěných hereckých hvězd se ale díky tomu mohl Norris na podzim 2016 radovat, když prezidentské volby vyhrál Donald Trump. "Když vás v prezidentské kampani podpoří Chuck Norris, musíte volby prostě vyhrát," tvrdili přitom tehdy internetoví vtipálci.
Naráželi tak na záplavu více či méně povedených žertů, které se v souvislosti s Norrisem vynořily a které si braly na paškál nezranitelnost jeho hrdinů. Na internetu dodnes žije kult Chucka Norrise - muže, který povolil bohu stvořit svět, umí dělit nulou a rozbrečí i cibuli. Žerty ale podruhé ženatý otec pěti dětí bere s nadhledem a hereckou "škatulku" nikdy neopustil. Dnes se ovšem věnuje hlavně péči o nemocnou manželku a k tomu jen občas vezme nějakou tu roli v reklamě.
Foto: Profimedia.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
10. 3. 2020 17:00
V mládí býval Chuck Norris i kvůli částečně indiánským kořenům vysmívané dítě, díky pevné vůli se ale dokázal vypracovat - nejprve v úspěšného sportovce, později se zařadil mezi hvězdy akčních filmů. 

Norris, narozený 10. března 1940, diváky zaujal spíš karatistickými kopy než hereckým uměním, to ale není v jeho oboru žádná výjimka. Kromě filmování se věnoval také výchově mládeže a otevřeně podporuje americké konzervativní politiky.

Mezi hollywoodskými kolegy tím patří představitel tvrdých chlapíků, kterého čeští diváci znají hlavně jako nesmlouvavého muže zákona ze seriálu Walker, Texas Ranger, spíše k výjimkám. Na rozdíl od liberálněji naladěných hereckých hvězd se ale díky tomu mohl Norris na podzim 2016 radovat, když prezidentské volby vyhrál Donald Trump. "Když vás v prezidentské kampani podpoří Chuck Norris, musíte volby prostě vyhrát," tvrdili přitom tehdy internetoví vtipálci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy