Cannes začíná žít filmem. Nejlepší fotky z červeného koberce

Cannes začíná žít filmem. Nejlepší fotky z červeného koberce
Fotografové se připravují na příchod celebrit a filmových hvězd, 68. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes může začít.
Herečka a modelka Hofit Golan pózuje fotografům před zahajovacím ceremoniálem na pověstném červeném koberci.
Lupita Nyong'o, držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film 12 let v řetězech.
Herečka Julianne Moore.
Foto: Reuters
ČTK Kultura Reuters ČTK, Kultura, Reuters
13. 5. 2015 21:11
V Cannes na jihu Francie ve středu večer začal 68. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu. Podívejte se na fotografie ze slavnostního zahájení.

Fotogalerie – Jakmile prošly hvězdy po slavném červeném koberci, odstartoval filmový svátek v Cannes tradičně nesoutěžním dílem. Je jím nový francouzský dramatický snímek La tête haute režisérky Emmanuelle Bercot s hvězdou Catherine Deneuve v roli soudkyně pro nezletilce.

Před zahajovací ceremonií, které jako loni předsedal francouzský herec Lambert Wilson, pózovali fotografům před festivalovým palácem kromě francouzské umělecké ikony Deneuve například americké herečky Isabella Rossellini a Julianne Moore, britsko-australská hvězda Naomi Watts a francouzští herci Benoît Magimel, Emmanuelle Devos a Emmanuelle Béart.

Do hlavní soutěžní přehlídky bylo nominováno 19 snímků z více jak deseti zemí. Zlatou palmu a další ceny oznámí devítičlenná mezinárodní porota v závěru festivalu 24. května.

 

Právě se děje

Další zprávy