Cannes začíná žít filmem. Nejlepší fotky z červeného koberce

Cannes začíná žít filmem. Nejlepší fotky z červeného koberce
Fotografové se připravují na příchod celebrit a filmových hvězd, 68. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes může začít.
Herečka a modelka Hofit Golan pózuje fotografům před zahajovacím ceremoniálem na pověstném červeném koberci.
Lupita Nyong'o, držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za film 12 let v řetězech.
Herečka Julianne Moore.
Foto: Reuters
ČTK Kultura Reuters ČTK, Kultura, Reuters
13. 5. 2015 21:11
V Cannes na jihu Francie ve středu večer začal 68. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu. Podívejte se na fotografie ze slavnostního zahájení.

Fotogalerie – Jakmile prošly hvězdy po slavném červeném koberci, odstartoval filmový svátek v Cannes tradičně nesoutěžním dílem. Je jím nový francouzský dramatický snímek La tête haute režisérky Emmanuelle Bercot s hvězdou Catherine Deneuve v roli soudkyně pro nezletilce.

Před zahajovací ceremonií, které jako loni předsedal francouzský herec Lambert Wilson, pózovali fotografům před festivalovým palácem kromě francouzské umělecké ikony Deneuve například americké herečky Isabella Rossellini a Julianne Moore, britsko-australská hvězda Naomi Watts a francouzští herci Benoît Magimel, Emmanuelle Devos a Emmanuelle Béart.

Do hlavní soutěžní přehlídky bylo nominováno 19 snímků z více jak deseti zemí. Zlatou palmu a další ceny oznámí devítičlenná mezinárodní porota v závěru festivalu 24. května.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy