Příběh španělské popelky. Seznamte se s novou královnou

princezna Letizia
Současná asturská kněžna získala v Madridu magisterský titul v oboru informační věda a žurnalistika. Posléze odcestovala do Guadalajara v Mexiku, kde pokračovala v doktorandském studiu.
Po vysoké škole pracovala v novinách Siglo XXI., v deníku La Nueva España a také v tiskové agentuře EFE. Objevovala se i na televizních obrazovkách jako reportérka kanálu CNN. Za svou práci obdržela prestižní novinářské ocenění Larra.
Od roku 2000 pokračovala v novinářské práci v celostátním vysílání španělské televize. Když se o tři roky později zasnoubila se španělským princem, byly televizní noviny, které moderovala, nejsledovanějším programem v zemi.
Letizia byla už jednou vdaná za svého vysokoškolského učitele, kterého si vzala po desetileté známosti. Manželství trvalo pouhý rok.
Foto: Profimédia.cz
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
3. 6. 2014 17:30
Z novinářské redakce až na královský trůn. Jednačtyřicetiletá Letizia se může díky svému módnímu vkusu stát "španělskou Kate".

Madrid – Po nedávné abdikaci současného krále Španělska Juana Carlose nastoupí na trůn jeho prvorozený syn Felipe.

Šestasedmdesátiletý král oficiálně oznámil, že hodlá dát prostor nové generaci. Jeho zdravotní problémy mu totiž neumožňují vykonávat povinnosti, jak by si přál.

Zraky všech Španělů se teď upírají také na princeznu Letizii, kterou si Filipe vzal v roce 2004 jako neurozenou ženu z lidu.

Podívejte se do fotogalerie, jak se novinářka dostala až na španělský trůn.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy