Brno postaví nejvyšší rozhlednu nad městem. Bude mít 35 metrů a ocelovou "sukénku"

Brno postaví nejvyšší rozhlednu nad městem. Bude mít 35 metrů a ocelovou "sukénku"
Rozhledna bude stát pod vrcholem kopce Holedná, který se tyčí nad brněnským Jundrovem a řekou Svratkou.
Původně měla být rozhledna dřevěná a měřit dvacet metrů. Město ale zjistilo, že by ji brzy mohly přerůst okolní stromy, a tak vybrala projekt studia TJ Architekti, které pro Holednou navrhlo ocelovou konstrukci.
Na vrchol rozhledny povedou točité schody, které nebudou kryté, a tak z nich bude vidět do okolní přírody.
Z kopce jsou krásné výhledy do širého okolí, což město vedlo k tomu, že na rozhlednu schválilo osm milionů korun ze svého rozpočtu.
Foto: TJ Architekti
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 12. 2019 15:05
Na kopci Holedná v brněnském Jundrově bude příští rok stát nejvyšší rozhledna v okolí. Má měřit 35 metrů a nabídne výhled na město i Kohoutovické lesy. Za návrhem stojí studio TJ Architekti, které navrhlo vyhlídku třeba pro Velkou Deštnou. Ta brněnská bude podle jejího autora připomínat kmen dubu. "Konstrukce je tvořena několika vrstvami, opisuje strukturu kmene," uvádí architekt Tomáš Jurák.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Atlético porazilo Valencii a dotáhlo se na vedoucí San Sebastian

Fotbalisté Atlética Madrid zvítězili v 11. kole španělské ligy ve Valencii 1:0 a šestou výhrou po sobě se bodově dotáhli na vedoucí San Sebastian. "Rojiblancos" navíc sehráli o utkání méně.

O výhře celku ze španělské metropole rozhodl vlastním gólem v 79. minutě obránce Toni Lato. Atlético natáhlo ligovou neporazitelnost na 25 zápasů a jako jediné v ligové sezoně nenašlo přemožitele. Naposledy podlehlo v únoru městskému rivalovi Realu.

Elche remizovalo doma s Cádizem 1:1, přestože celý druhý poločas hrálo v deseti. Hosté ale v přesilovce pouze vyrovnali.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Elche - Cádiz 1:1 (38. Boyé - 55. Álvaro), Valencie - Atlético Madrid 0:1 (79. vlastní Lato),

18:30 Huesca - FC Sevilla,

21:00 Real Madrid - Alavés.

Zdroj: ČTK
Další zprávy