Brno postaví nejvyšší rozhlednu nad městem. Bude mít 35 metrů a ocelovou "sukénku"

Foto: TJ Architekti
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 12. 2019 15:05
Na kopci Holedná v brněnském Jundrově bude příští rok stát nejvyšší rozhledna v okolí. Má měřit 35 metrů a nabídne výhled na město i Kohoutovické lesy. Za návrhem stojí studio TJ Architekti, které navrhlo vyhlídku třeba pro Velkou Deštnou. Ta brněnská bude podle jejího autora připomínat kmen dubu. "Konstrukce je tvořena několika vrstvami, opisuje strukturu kmene," uvádí architekt Tomáš Jurák.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy