Ateliér designéra a skláře Ronyho Plesla

Ateliér designéra a skláře Ronyho Plesla
"Můj profesor na estetiku kdysi řekl, že kýč nemá vnitřní logiku. Myslím si, ale že v jistém slova smyslu kýč neexistuje," odpovídá na otázku.
Za svoji práci byl i oceněn.
Jeho díla najdete jak v soukromých sbírkách...
... tak ve veřejných prostorech v ČR i v zahraničí.
Foto: Vojtěch Marek
Petra Jansová, Vojtěch Marek
29. 1. 2015 10:44
Ateliér i místo obchodních jednání. Tak to vypadá v pracovně akademického malíře, designéra a skláře Ronyho Plesla.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy