Bydlení budoucnosti: Města nahradí zelené ekologické vesnice

Bydlení budoucnosti: Města nahradí zelené ekologické vesnice
Nizozemský architekt a urbanista Raimond de Hullu představil nový projekt. Inovativní urbanistické řešení současných měst by v budoucnu mohlo přinést i městským lidem možnost žít v souladu s přírodou.
Domy postavené z recyklovaného dřeva jsou zakryty zelení. "Žít ve městě a přitom se cítit jako v lese. To je přeci skvělé," říká architekt s tím, že jím navrhované bydlení je určeno široké veřejnosti.
Do "lesní čtvrti" záměrně nenavrhl ani jedno parkovací místo. Chce totiž automobily nechat na jejím okraji.
Neexistují tu ani žádné elektrické dráty. Domy z recyklovaného dřeva se speciálními okny a organickou fasádou jsou totiž energeticky soběstačné.
Foto: oas1s.com
pej
15. 7. 2015 10:59
Nizozemský architekt navrhl projekt, kterým chce změnit tvář městské zástavby.

Haag - Nizozemský architekt a urbanista Raimond de Hullu představil inovativní projekt zelených čtvrtí, které by v budoucnu rád umístil do běžné městské zástavby. "Stromové mrakodrapy", jak jim říká sám autor, jsou postaveny z recyklovaného dřeva a jsou energeticky soběstačné.

Záměrem Raimonda de Hulla bylo nejenom postavit ekologické domy, ale zároveň ukázat nový směr, kterým by se v budoucnu mohla ubírat přetechnizovaná města.

"Myslím si, že lidé města milují, ale i nenávidí. Po celá staletí jsme města potřebovali z ekonomických důvodů, dnes se ale spíš nemůžeme dočkat, až z nich utečeme. Příroda vždycky byla a zůstane dominantní silou na Zemi," vysvětlil Aktuálně.cz nizozemský architekt. 

Ideální by podle něho bylo místo obrovských městských aglomerací vytvořit síť malých a zelených vesnic. "A z tohoto důvodu jsem vytvořil projekt OAS1S, který má být fúzí přírody a běžné městské zástavby," dodává.

 

Právě se děje

Další zprávy