Fotoblog: V Národní galerii se vznáší gigantický člun. Slavný Aj Wej-wej přivezl i hromadu semínek

Fotoblog: V Národní galerii se vznáší gigantický člun. Slavný Aj Wej-wej přivezl i hromadu semínek
Nová sezona v Národní galerii s novými kustody. Uvítání od milého a zdvořilého Jiřího Tichého, jednoho z posledních politických vězňů komunistického Československa.
Hned za dveřmi se svíjí pod stropem had. Dílo čínského umělce Aj Wej-weje.
Složen je ze pěti tisíc batohů, připomíná 5000 dětských obětí čínského zemětřesení v roce 2008.
Pod hadem se koná tisková konference představující novou sezonu v Národní galerii.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 3. 2017 17:45
Největší a monumentální. Tak nazvala Národní galerie své dva projekty pro letošní sezonu. Největší je sedmdesátimetrový člun s 258 uprchlíky na palubě od nejznámějšího čínského umělce Aj Wej-weje. A monumentální je instalace Magdaleny Jetelové Dotek doby.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy