Fotoblog: V Národní galerii se vznáší gigantický člun. Slavný Aj Wej-wej přivezl i hromadu semínek

Fotoblog: V Národní galerii se vznáší gigantický člun. Slavný Aj Wej-wej přivezl i hromadu semínek
Nová sezona v Národní galerii s novými kustody. Uvítání od milého a zdvořilého Jiřího Tichého, jednoho z posledních politických vězňů komunistického Československa.
Hned za dveřmi se svíjí pod stropem had. Dílo čínského umělce Aj Wej-weje.
Složen je ze pěti tisíc batohů, připomíná 5000 dětských obětí čínského zemětřesení v roce 2008.
Pod hadem se koná tisková konference představující novou sezonu v Národní galerii.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 3. 2017 17:45
Největší a monumentální. Tak nazvala Národní galerie své dva projekty pro letošní sezonu. Největší je sedmdesátimetrový člun s 258 uprchlíky na palubě od nejznámějšího čínského umělce Aj Wej-weje. A monumentální je instalace Magdaleny Jetelové Dotek doby.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy