14 důvodů, proč bude letošní rok lepší než ten uplynulý

Proč se těšit na rok 2014?
Více prodloužených víkendů. Díky státním svátkům (pondělky 21. 4. a 17.11.) nás čekají dva prodloužené víkendy, a pokud si naplánujete dovolenou na čtvrtek 1. 5. a 8. 5. nebo na úterý 28. 11., můžete jich mít rovnou pět. Odpočineme si i na konci roku, vánoční svátky totiž připadají na středu (24. 12.), čtvrtek (25. 12.) a pátek (26. 12.).
Návrat české reprezentace mezi fotbalovou elitu. Trenér Pavel Vrba vyhraje s národním týmem za dva roky EURO a na Strahově mu Pelta postaví sochu v nadživotní velikosti. Zatím ale bohatě postačí, když v březnu porazí v přátelském utkání Norsko a květnu Finsko.
Připravte se na hudební žně. Do Česka se chystají špičkoví muzikanti jako Robert Plant, Justin Timberlake, Robbie Williams, Michael Bublé, Depeche Mode, Metallica nebo Nine Inch Nails. Nová alba připravují U2, Foo Fighters, Prince, z domácích pak Vypsaná fixa, Michael Kocáb, rapper Orion, Ewa Farna či Michal Hrůza.
Invaze komiksových superhrdinů. Tuzemská kina vezmou útokem adaptace slavných komiksů - Captain America: Návrat prvního Avengera, 300: Vzestup říše, Sin City: Dáma, pro kterou se zabíjí, Amazing Spider-Man 2 nebo X-Men: Days of Future Past. A před letošními Vánoci (konečně) skončí několikaroční putování Hobita, závěrečný díl nese podtitul Tam a zase zpátky.
Foto: koláž Aktuálně.cz
15. 1. 2014 5:00
Více prodloužených víkendů, tiskárny na jídlo, hudební comebacky i zimní olympiáda. Podívejte se na 14 důvodů, proč se těšit na rok 2014.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy