10 nejlepších filmů MFF KV 2015 podle Jana Gregora

10 nejlepších filmů MFF KV 2015 podle Jana Gregora
10. Poklad (r. Corneliu Porumboiu): „Feel good movie“ festivalu a důkaz, že rumunská nová vlna rozhodně není mrtvá. Jednoduchý příběh o hledání domnělého pokladu na zahradě restituovaného domu obsahuje jemné vtípky i satirické šlehy na adresu stavu společnosti a končí naprosto euforicky – snad chce Porumboiu dokázat, že v Rumunsku se netočí jen samá deprese.
9. Aferim (r. Radu Jude): Rumunský eastern aneb příběh o pátrání po uprchlém cikánském nevolníkovi, který je jednak zábavnou a exotickou exkurzí do dávno zašlé doby, ale na druhý pohled je vlastně aktuálním komentářem ke společenským problémům, které řešíme i dnes.
8. Theeb (r. Naji Abu Nowar): Překvapivá záležitost ze severovýchodní Afriky. Perfektně vysoustružený beduínský antiwestern ze začátku dvacátého století, kdy hodnoty pouštních obyvatel začal ohrožovat vpád západních kolonistů.
7. Amy (r. Asif Kapadia): Dokument o předčasně zemřelé zpěvačce je intimní, sžíravý a dojemný. Zvlhne i oko cynika.
Foto: Warner Bros
Jan Gregor Jan Gregor
12. 7. 2015 23:15
Jan Gregor vybral deset nejlepších filmů 50. ročníku karlovarského filmového festivalu.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy