Dejte sbohem zeleným rybníkům. Takhle vypadají vizuální perly přírodního koupání

Dejte sbohem zeleným rybníkům. Takhle vypadají vizuální perly přírodního koupání
Vodopády Havasu Falls najdete v americké Arizoně.
Přírodní koupaliště Enchanted River se nachází na ostrově Mindanao na Filipínách.
Pamukkale je národní poklad a památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, kterou si oblíbili Řekové a Římané pro léčivé účinky teplé vody bohaté na minerály.
Mayové oblast před mnoha staletími využívali jako zdroj vody - a místo pro oběti. Dnes je oblíbeným turistickým cílem.
Foto: Shutterstock
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
Aktualizováno 18. 6. 2022 15:57
Přírodní bazén vytesaný do skal, kouzelné vodopády i termální laguny s železitou vodou. Na světě najdete stovky malebných míst, která patří mezi oázy koupání. Nechte se inspirovat, kam se dá za koupáním vyrazit.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Rakousko od čtvrtka zavádí kontroly na hranicích se Slovenskem

Rakousko od čtvrtka zavádí kontroly na hranicích se Slovenskem, informovalo tamní ministerstvo vnitra. Podle něj jde o reakci na krok Česka, které kontroly zavedlo tento týden kvůli rostoucímu počtu zadržených migrantů.

Připravujeme podrobnosti.

 

před 1 hodinou

Slovenské ekonomice hrozí kvůli nákladům na elektřinu kolaps, řekl premiér Heger

Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl britskému ekonomickému listu Financial Times (FT) slovenský premiér Eduard Heger. Obrovský nárůst cen po ruské invazi na Ukrajinu by podle něj mohl slovenskou ekonomiku zlikvidovat, pokud Bratislava nezíská z Bruselu podporu v řádu miliard eur.

Heger podle FT zároveň varoval, že pokud by se jeho země pomoci z Evropské unie nedočkala, byl by nucen přistoupit k zestátnění dodávek energií v zemi. Ekonomický deník jeho slova označil za dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize.

Hegerovo varování zdůrazňuje obrovské důsledky snahy Moskvy omezit dodávky plynu do Evropy v reakci na sankce Evropské unie zavedené proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Ty letos v létě výrazně přispěly k tomu, že cena elektřina v Evropě vystoupila na rekordní hodnoty.

Další zprávy