Zebro, smáli se jí. Teď je z modelky s kožní nemocí hvězda

jaz
14. 8. 2014 10:00
Další modelka boří podobu současného modelingu. O Kanaďanku s onemocněním kůže je velký zájem.
Foto: Chantelle Brown-Young / Facebook

Sacramento (Kalifornie) – Chantelle Brown Young z kanadského Ontaria diagnostikovali onemocnění zvané vitiligo, když jí byly pouhé čtyři roky. Na kůži po celém těle se jí objevovaly bílé skvrny a začalo si toho všímat i okolí. Na základní škole přišla o kamarády, rodiče svým dětem zakazovali si s Chantelle hrát, aby je nenakazila.

Chantelle o svém životě s nemocí kůže
Chantelle o svém životě s nemocí kůže | Video: YouTube

V nelehkém pubertálním období, kdy jí spolužáci neřekli jinak než zebro, ale přišel zlom. Coby šestnáctiletou dívku ji objevil torontský fotograf a přivedl ji k modelingu. "Byla jsem u vytržení, protože mě nikdy nenapadlo, že by modeling mohl být mojí kariérou," řekla Today Chantelle.

Chantelle si později změnila své jméno a odstěhovala se z Kanady do Kalifornie, kde si začala plnit své sny. Dostala nabídku na účast v reality show American Next Top Model, kterou moderuje slavná americká topmodelka Tyra Banks. Podepsala smlouvu a na televizních obrazovkách se objeví již 18. srpna.

Vitiligo

modelka Chantelle Brown-Young
  • onemocnění kůže, při kterém dochází ke ztrátě kožního pigmentu
  • projevuje se světlými skvrnami na kůži, nejčastěji kolem úst, očí nebo kloubů
  • není infekční, v některých případech je dědičné a nelze zcela vyléčit
  • vitiligem trpěl i zpěvák Michael Jackson, po kterém nemoc zdědil i jeho syn Prince

Základem úspěchu je zdravé sebevědomí

Účast ve slavné reality show okamžitě spustila velký mediální zájem. Chantelle začala plnit stránky amerických časopisů i webů. Smířila se svým vzhledem a lidé ji začali obdivovat. Jen na Instagramu má necelých 200 tisíc fanoušků, na Facebooku tři tisíce.

"Jediná osoba, která může vyvolat pocit, že nejste krásná, jste vy sama. Nedovolte, ať vám někdo snižuje sebevědomí. Nejprve musíte milovat sami sebe, až pak vás můžou milovat ostatní," řekla modelka serveru BuzzFeed.

Do modelingu se Chantelle podařilo vstoupit v ten pravý čas. Pohled na krásu se totiž změnil natolik, že kariéru na přehlídkových molech mohou udělat i dívky a modelové, kteří by se do dřívějších škatulek krásy jen těžko vešli.

Například velmi žádaný australský model Andrej Pejic, původem z Bosny a Hercegoviny, předvádí pro přední světové návrháře, a to jak dámské, tak pánské modely. Na svém androgynním vzhledu si rovněž postavil kariéru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy