Nový herecký tým seriálu Koruna v Londýně slavnostně představil pátou řadu

Nový herecký tým seriálu Koruna v Londýně slavnostně představil pátou řadu
Oceňovaný seriál sleduje éru nedávno zesnulé britské královny Alžběty II. Pátá řada zachycuje 90. léta minulého století a rozpadající se manželství princezny Diany s princem Charlesem, dnešním králem Karla III., nebo požár na hradě Windsor. Námět rozvodu vyvolal velké očekávání divácké veřejnosti, ale také obavy a kritiku přílišné volnosti scénáře, píše agentura AFP. Tlak byl v tomto ohledu tak silný, že Netflix musel na domovskou stránku pořadu umístit prohlášení, že příběh je fikcí "inspirovanou skutečnými událostmi", ačkoli to dosud odmítal.
Imelda Stauntonová a Jonathan Pryce hrají Alžbětu II. a prince Philipa. "Všichni se na Korunu dívají už čtyři série a nikdy předtím to nevadilo," řekla v úterý Stauntonová o nově přidaném upozornění, že Koruna je fiktivní. "Myslím, že diváky uklidní už jen to, že s těmi lidmi znovu stráví nějaký čas," dodala herečka pro agenturu Reuters. Stauntonová právě natáčela další, už šestou řadu seriálu, když královna Alžběta II. zemřela.
Lady Dianu a prince Charlese ztvárnili Elizabeth Debicki a Dominic West. Ten na premiéře vyzval diváky, aby krále Karla III. nesoudili příliš tvrdě a byli shovívaví. West se kvůli přípravě seriálu s králem opakovaně setkal. "Měl jsem pro něj pochopení i soucit, to byla jedna z výzev a zároveň radostí při jeho hraní. Nemyslím, že pátá řada je lichotivá, ale myslím, že je spravedlivá," řekl West.
Představitelka Diany, herečka Elizabeth Debicki, se svými filmovými syny. Sedmiletý Teddy Hawley si zahrál Harryho, 12letý Timothee Sambor pak prince Williama. Kritici hodnotí pátou sérii smíšeně, většina z nich ale chválí právě ztvárnění Diany. Debicki uvedla, že při přípravě na roli strávila hodiny studováním archivních materiálů.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
8. 11. 2022 22:50
Pátou řadu seriálu Koruna o britské královské rodině v Londýně toto úterý představil nový herecký tým. Podle něj diváci vědí, že jde o fikci inspirovanou skutečným životem představitelů monarchie, nikoliv o dokument. Obsazení úspěšného seriálu streamovací platformy Netflix se mění vždy po dvou řadách. Veřejnost bude moci zhodnotit výkon nového týmu ve středu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Na Karvinsku usmrtil vlak člověka. Provoz na trati vedoucí i do Polska, stojí

Na železniční trati mezi Bohumínem a Dětmarovicemi na Karvinsku srazil okolo 18:00 vlak člověka, který na místě zemřel. Provoz na trati vedoucí i na Slovensko a do Polska je přerušený. Řekla to policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

"Bližší informace zatím nejsou známy. Okolnosti události zjišťují policisté, kteří jsou v tuto chvíli na místě," řekla mluvčí. Neštěstí se stalo poblíž dětmarovické elektrárny. Trať z Dětmarovic vede jednak přes Petrovice u Karviné do Polska a jednak do Českého Těšína a dál na Slovensko. Podle webu Českých drah potrvá přerušení provozu předběžně do 21:50.

Další zprávy