Láska za časů občanské války. Milenci se vzali ve vybombardovaném syrském městě

jaz
Aktualizováno 10. 2. 2016 20:21
Mladý manželský pár se začátkem února nechal vyfotografovat ve zcela zničeném syrském městě Homs. Bombami zdemolované domy a všudypřítomný prach mají být ve svatebním albu věčnou připomínkou toho, že láska překoná i válku.
Foto: Profimedia.cz

Damašek – Sedmadvacetiletý Hassan Youssef a jeho o devět let mladší žena Nada Merhi se vzali 5. února v místě, které by si pro svůj velký den vybral jen málokdo. Jejich svatební fotograf pro tradiční novomanželské snímky vybral lokaci zničeného města Homs, ze kterého před nálety syrské armády uprchl téměř milion obyvatel. Informoval o tom server Washington Post.

Zbořené budovy a suť se tak staly kulisou pro sérii fotografií mladého manželského páru, který má k městu své pouto. Novomanžel, který se na snímcích objevil v maskáčích a vojenských kanadách, je totiž člen syrské armády prezidenta Bašára Asada, jenž dal pokyn ke zničení města.

Nada Merhi a její manžel Hassan Youssef
Nada Merhi a její manžel Hassan Youssef | Foto: Profimedia.cz

Homs se nachází asi 160 kilometrů od Damašku a od roku 2011 byl baštou povstalců, a tím pádem i terčem útoků vládních sil. Po náletech, dělostřeleckých a raketových útocích z Homsu zbyla jen smutná připomínka občanské války v Sýrii.

Autor snímků Joseph Eid, který doprovázel novomanžele během jejich svatebního dne, upozornil, že výběrem lokace neusilovali jen o mediální pozornost nebo umělecké vyznění fotek. Celá série totiž nese podtitul "život je silnější než smrt". 

Hassan je člen syrské armády.
Hassan je člen syrské armády. | Foto: Profimedia.cz

Nejde přitom o první svatbu, která se v rozbombardovaném Homsu uskutečnila od doby, co se z něj stalo město duchů. Joseph Eid fotil již v minulém roce jiný manželský pár, jenž se nechal oddat ve zničeném ortodoxním kostele, který přišel při náletech o střechu.

 

Právě se děje

Další zprávy