Nové Star Wars trhají rekordy i v Číně. Jde o nejúspěšnější filmovou premiéru v zemi

Magazín Magazín
9. 1. 2016 20:18
Filmový trhák Star Wars: Síla se probouzí zlomil v Číně rekord. Na druhém největším filmovém trhu světa utržil za první den promítání 33 milionů dolarů, oznámila společnost Disney. Podle ní jde o nejúspěšnější premiéru ve filmovém průmyslu v Čině a o nejlepší zahajovací den v historii firmy. Sedmý díl kultovní série zatím vydělal celosvětově 1,6 miliardy dolarů. Čínský trh pomůže rozhodnout, zda se nový díl Star Wars stane nejvýdělečnějším snímkem historie. První místo zatím drží film Avatar, který vydělal 2,8 miliardy dolarů.
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí | Foto: Falcon
 

Právě se děje

před 4 minutami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy