Nová sezona může začít s indoor golfem

Ilona Víchová
28. 2. 2012 8:46
Máte rádi přesně střižený golfový trávník, správné hole, jamky a bílé míčky? Zkuste v zimě indoor golf na simulátorech
Foto: Sodexho

Jste milovníci hezky upraveného trávníku, správných holí, jamek a bílých míčků? Počasí tomuto sportu nedává zatím moc prostor, ale je tu jedno řešení. Vyzkoušejte indoor golf na simulátorech.

Vnitřní prostory s golfovými simulátory přináší možnost udržovat kondici i přes chladné měsíce a nemusí odlétat do teplejších krajin. Pro indoor golf platí, že čím horší počasí, tím lépe. V současné době je v České republice osm desítek možností, kde si lze zahrát golf pod střechou.

Kam vyrazit za indoor golfem

Česká golfová federace registruje každý rok mnoho nových klubů, kde se golf hraje v hale. Není totiž problém najít malé místečko alespoň pro jeden simulátor. Golf se objevuje jako běžná součást nabídky sportovních center, najdeme je v hotelech a někdy i v restauracích.  Před osmnácti lety se na Smíchově otevřelo první halové golfové centrum u nás. Všichni, kdo měli rádi golf, mířili do Erpetu.

Oblíbeným místem pro golfové mágy je Golf Indoor Čásek v libeňské části Prahy. Jeho sláva tkví v tom, že každý simulátor má samostatnou místnost a je tedy možné plné soustředění na hru. Hodina tréninku stojí 350 korun. Vítaní jsou nejen profesionálové, ale i ti golfem nepoznamenaní. Trenéři jsou schopní připravit začátečníky ke zkoušce způsbilosti hry HCP 54. Současně probíhá i golfová školička pro děti od 4 do 10 let.  

V Praze si golf pod střechou můžete užít například v GolfYacht Prague, v Indoor GC Hodkovičky nebo v Indoor centru Golf Hostivař.

Foto: Reuters

 

Dobrý simulátor dokáže nahradit půl zeměkoule

Nejčastěji narazíme na značku Full Swing Golf. Softwary a projektory se neustále zdokonalují. V poslední době jde do popředí simulátor značky aboutGolf. Firma z Ohia může dokonce své výrobky označovat PGA Tour Simulators. Dnes jsou na trhu i simulátory s 3D/Etm grafickým systémem. 3D technologie nám zabezpečuje správné zobrazování odpáleného golfového míčku. Díky tomu vidíme věrohodně let míčku, dopad každé rány nebo kolizi míčku s listím.

Simulované golfové prostředí vypadá velmi reálně. Tráva i vlajky se pohybují ve větru, mraky mění svůj tvar a pohybují se po obloze. Dokonce můžeme vidět i vlny narážející na pobřeží. K tomu všemu pracují zvukové efekty. Dohromady jde o dokonalou iluzi toho, že jsme na opravdovém hřišti.

Foto: www.sxc.hu

 

Co mě čeka v indoor golf centru a na co se připravit?

Domácí příprava je půl úspěchu. Většinou si na webových stránkách můžeme vybrat hřiště, které se nám líbí a přečíst si něco málo o pravidlech a práci na simulátorech. Často jsou u jednotlivých golfových hřišť videa, díky kterým získáme dobrou představu o tom, co nás čeká.

Na sobě nemusíme mít nejnovější modely golfového outfitu. Stačí jen skočit do pohodlného oblečení a sportovních bot. Na místo hry si můžeme dovést vlastní hole, ale pokud chceme, většinou je v centrech půjčují. V případě, že jste zcela simulátorovým začátečníkem, dostanete pokyny a rady, jak s projekcí a hrou zacházet. Vybrat si můžeme trénink z odpaliště, nebo přímo nastoupit do hry na golfové hřiště, které si předem zvolíme.

 

 

Právě se děje

Další zprávy