Nová reklama Gillette budí vášně, otec v ní učí holit se transgenderového syna

Magazín Magazín
27. 5. 2019 16:34
První holení je pro každého muže důležitý moment dospívání, ale pro Samsona Bonkeabantu Browna znamenal ještě něco víc. Transgenderový umělec z Toronta ho sdílel se svým otcem v novém spotu od výrobce žiletek a holicích potřeb Gillette.
"Neboj se, holení je o sebedůvěře," říká v nové reklamě Gillette otec svému synovi. | Video: Gillette

"Neboj se, holení je o sebedůvěře," říká v nové reklamě Gillette otec svému synovi.

"Vždycky jsem věděl, že jsem jiný. Netušil jsem, že pro to, jaký jsem, existuje název," říká Brown ve videu.

Reakce na video jsou různorodé, lidem kritizujícím reklamu vadí, že se Gillette podbízí a snaží se využít sociální hnutí pro prodej žiletek. Zástupci LGBTQ komunit klip berou jako smysluplné a vstřícné gesto. Sám aktér videa poděkoval firmě Gillette za možnost sdílet takto významný moment se svým otcem a doufá, že dodá odvahu i ostatním.

Gillette v lednu sklidil kritiku za reklamu, ve které vytáhl do boje s toxickou maskulinitou. Spot s názvem "Věříme" vybízel muže, aby změnili své chování. Podle kritiků ale útočil na přirozenost mužů, oponenti na sociálních sítích dokonce vybízeli k bojkotu produktů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy