Nová reklama Gillette budí vášně, otec v ní učí holit se transgenderového syna

Magazín Magazín
27. 5. 2019 16:34
První holení je pro každého muže důležitý moment dospívání, ale pro Samsona Bonkeabantu Browna znamenal ještě něco víc. Transgenderový umělec z Toronta ho sdílel se svým otcem v novém spotu od výrobce žiletek a holicích potřeb Gillette.
"Neboj se, holení je o sebedůvěře," říká v nové reklamě Gillette otec svému synovi. | Video: Gillette

"Neboj se, holení je o sebedůvěře," říká v nové reklamě Gillette otec svému synovi.

"Vždycky jsem věděl, že jsem jiný. Netušil jsem, že pro to, jaký jsem, existuje název," říká Brown ve videu.

Reakce na video jsou různorodé, lidem kritizujícím reklamu vadí, že se Gillette podbízí a snaží se využít sociální hnutí pro prodej žiletek. Zástupci LGBTQ komunit klip berou jako smysluplné a vstřícné gesto. Sám aktér videa poděkoval firmě Gillette za možnost sdílet takto významný moment se svým otcem a doufá, že dodá odvahu i ostatním.

Gillette v lednu sklidil kritiku za reklamu, ve které vytáhl do boje s toxickou maskulinitou. Spot s názvem "Věříme" vybízel muže, aby změnili své chování. Podle kritiků ale útočil na přirozenost mužů, oponenti na sociálních sítích dokonce vybízeli k bojkotu produktů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy