Nová hra studentů. Opíjejí se na stromech, až spadnou

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
3. 5. 2012 16:08
Cílem populární novozélandské "Hry na possumy" je opít se jako zvíře
Nový Zéland - Lake Matheson
Nový Zéland - Lake Matheson | Foto: Helena Bucková

Wellington - Studenti na Novém Zélandu přidělávají vrásky policii provozováním zábavy nazvané hra na possumy. Pojmenovaná je podle malého savce, který je na ostrovech velmi rozšířený.

Kratochvíle spočívá v tom, že člověk se usadí na stromě a začne se opíjet, dokud se nezřítí, popsala záležitost agentura AFP.

Vášeň pro tuto aktivitu zachvátila především studentské město Dunedin na Jižním ostrově, jehož parky jsou prý pravidelně zahlcovány skleněnými lahvemi a střepy a trávníky jsou znečištěné.

"Trvá to už dva až tři roky," postěžoval si ředitel městských parků Alan Matchett. Zaměstnanci místní správy podle něj mají co dělat, aby odpad zanechaný hráči na possumy pořádně vyčistili. "To, co vypijí, z nich zase musí vyjít někudy ven, takže zvrací nebo močí na stromy. Není příjemné se s tím vším potkávat."

Městské úřady jsou znepokojeny i nebezpečím úrazů, které hrozí podroušeným studentům usazeným na stromech, i potížemi pro chodce.

Possumové s huňatým ocasem žijí na stromech a na Novém Zélandu se jim daří. Často jsou k vidění právě v parcích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy